Továbbjutott magyarok

A Győri Audi ETO KC hazai pályán könnyed győzelmet aratott vasárnap az osztrák Hypo NÖ felett a női kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában, ezzel bejutott a középdöntőbe. Szintén ott lesz a középdöntőben a Ferencváros is, amely a hétvégén a Thüringert gyűrte le. A két román csapat sorsa még nem lefutott. Az biztosnak látszik, hogy a Nagybányai HCM-nek nem lesz esélye odaérni az első két helyre, ám a harmadik hely meglehet. A negyedik forduló rangadóját Podgoricában rendezték, ahol a címvédő Buducsnoszt a Bukaresti CSM-t fogadta. Egy héttel korábban Bukarestben a montenegróiak nyertek viszonylag simán, hat góllal. A CSM ezúttal viszont nem adta olcsón a bőrét és döntetlent ért el, annak ellenére, hogy a félidőben még egy góllal vezettek. Eredmények: A csoport: Rosztov-Don – Nagybányai HCM 27–26, Larvik – Krim Ljubljana 32–28. Az állás: 1. Rosztov-Don 8 pont, 2. Larvik 6, 3. Nagybánya 2, 4. Ljubljana 0; B csoport: Ferencváros – Thüringer 32–28, Fleury – Podravka Vegeta 19–17. Az állás: 1. Ferencváros 7 pont, 2. Fleury 5, 3. Thüringer 3, 4. Podravka 1; C csoport: Györi ETO – Hypo Niederösterreich 37–16, Midtjylland – Vardar Szkopje 15–25. Az állás: 1. Győr 6 pont, 2. Vardar 6, 3. Midtjylland 4, 4. Hypo 0; D csoport: Savehof – MKS Lublin 27–24, Buducsnoszt Podgorica – Bukaresti CSM 23–23. Az állás: 1. Buducsnoszt Podgorica 7 pont, 2. Bukaresti CSM 5, 3. Savehof 4, 4. Lublin 0.