Továbbjutott az SZKC

Hazai pályán győzött tegnap este a férfi kézilabda Románia-kupa nyolcaddöntőjében a Székely­ud­ varhelyi KC. Az udvarhelyiek a Temesvári Poli ellen nyerték meg az idei év utolsó hivatalos mérkőzését és bejutottak a kupa-negyeddöntőbe. [caption id="attachment_19026" align="aligncenter" width="620"]A győzelem negyeddöntőbe jutást ért az SZKC számára A győzelem negyeddöntőbe jutást ért az SZKC számára[/caption] Győzelemmel búcsúztatta az évet a Székelyudvarhelyi KC, a csapat a férfi kézilabda Románia-kupa nyolcaddöntőjében hazai közönség előtt legyőzte a Temesvári Poli csapatát. A négygólos sikernek köszönhetően az udvarhelyiek a negyeddöntőben folytathatják a kupaküzdelmeket. A tegnap esti találkozó első gólját a vendégek szerezték, sőt a tizedik percig a Poli vezetett, csak ekkor sikerült a hazaiaknak előbb egyenlíteni, majd Mihalcea révén először az előnyt is megszerezni. A két csapat fej fej mellett haladt egészen a 27. percig, ekkor a hazaiak elhúztak három góllal, ám a szünetig egyet faragtak a vendégek, így 13–11-es állásnál mehettek pihenni a csapatok. A második játékrész elejétől viszont a hazaiak fokozatosan elhúztak a temesváriaktól, a 35. percben négy, a 37.-ben öt gól volt az előnyük, amit hét percen keresztül tartani is tudtak. Ekkor kissé visszaesett az SZKC játéka, a Poli faragott a hátrányából, de a hazaiak újra változtatni tudtak játékukon, és az utolsó tíz percet ötgólos előnnyel kezdték. A mérkőzés hajrájában a vendégek háromra csökkentették előnyüket, ám az 55. perctől gólcsend állt be, amelyet végül Kuzmanoszki tört meg, és mivel az övé volt az utolsó találat, így a székelyudvarhelyiek megnyerték a meccset és bejutottak a Románia-kupa negyeddöntőjébe. Eredmény: Románia-kupa, nyolcaddöntő: Székelyudvarhelyi KC – Temesvári Poli 24–20 (13–11). A hazai pontszerzők: Mihalcea 5, Onyejekwe 5, Ghita 4, Tálas 4, Kuzmanoszki 2, Rusia 2, Sipos, Ojleszki. HN-információ