Hirdetés

Tizenkilenc települést támogatnak 

Tizenkilenc településnek szavaztak meg jelentős összegeket a jövedelemadó hatszázalékos visszaosztásából Hargita Megye Tanácsa pénteki soron kívüli, online tartott ülésén. Ezenkívül napirenden szerepelt az utak téli karbantartása, valamint a Hargita Megyei Rendőrfelügyelőséggel kötött együttműködés a pszichoaktív anyagok elleni fellépésre és megelőzésre.

Vlaicu Lajos
Becsült olvasási idő: 3 perc

Rendkívüli online tanácsülést tartott pénteken Hargita Megye Tanácsa, amelyen tizenkilenc településnek szavaztak meg jelentős összegeket a jövedelemadó hatszázalékos visszaosztásából, de a gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus plébánia is segítséget kap tartalékalapból a tűzvészben keletkezett károk helyreállítására. Emellett napirendre került az utak téli karbantartása, továbbá a Hargita Megyei Rendőrfelügyelőséggel kötött együttműködés a pszichoaktív anyagok elleni fellépésre és megelőzésre, valamint a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás egy nagyobb kérelemmel fordult a megyei tanácshoz, mivel célul tűzte ki, hogy megyénk 2027-re elnyerje az Európai Gasztronómiai Régió címet.

A jövedelemadó hatszázalékos visszaosztásából Kászonaltíz község ötszázezer lejt igényelt egy lovasközpont létrehozására, amely lehetőséget teremt a gyakorlásra, valamint regionális, országos és nemzetközi versenyek megszervezésére. Csíkdánfalva 76 ezer lej támogatást kap a Petőfi Sándor Szakközépiskola épületének tangazdasággá való átalakítására, Kápolnás falunak 200 ezer lejt szavaztak meg a víz- és csatornarendszer felújítására és bővítésére. Homoródszentmártonon egy állatmenhely létrehozását támogatják százezer lejjel, amely megyeszinten kiemelkedő kezdeményezés, Galambfalván kétszázezer lej értékben járulnak hozzá egy szociális konyha felszereléséhez, amely ingyenes vagy kedvezményes áron nyújt szolgáltatásokat nehéz anyagi körülmények között élőknek, időseknek vagy betegeknek. Farkaslakán háromszázezer lejből korszerűsítenek mezőgazdasági területeken lévő utakat, Bögöz községben a 18-as községi utat, valamint a dobói kultúrház épületét újítják fel kétszázezer lejből. Máréfalván helyi utak aszfaltozását folytatják hatvanezer lejből, Korondon pedig a település közvilágítását modernizálják kétszázezer lej értékben. Oroszhegy épületfelújításra kap 260 ezer lejt, Parajd helyi utak javítására 200 ezer lejt. Székelyszenterzsébet negyvenezer lejből szereli fel a helyi kultúrház konyháját, Székelykeresztúron a városháza épülete újulhat meg, melyet 480 ezer lejjel támogatnak, valamint az összegből egy skate-parkot is létrehoznak. Etéden orvosi rendelőt újítanak fel, Székelyvarságon egy hóeltakarításra alkalmas járművet vásárolnak, Szentábrahám községben, Magyarandrásfalván közvilágítást korszerűsítenek, Homoródalmáson százezer lej értékben végeznek munkálatokat a sósfürdőnél és felújítanak egy hidat is. Kobátfalván felújítják a helyi kultúrotthont, és aktualizálják a község általános rendezési tervét. Zetelakán százezer lej értékben vásárolnak területet, amelyet bölcsőde építésére használnak, Csíkszentkirály pedig 170 ezer lejből a tájház felújítását fejezné be. Csíkmadaras 75 ezer lejt kap a Kiss Ferenc Gimnázium fűtésrendszerének kiépítésére, Csíkszentgyörgy község pedig 125 ezer lejt a Gál Sándor-iskola sportpályájának létrehozására.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!