Hirdetés

Terepen államvizsga előtt

Pünkösti Mónika
Becsült olvasási idő: 2 perc

A terepgyakorlat lelkesedéssel tölt el, hiszen kulcsfontosságú tapasztalatokkal gazdagodunk, kapcsolatokat építünk, és nem utolsósorban ezek az alkalmak jó hangulatban telnek. A turisztikai mérnök-menedzser képzés utolsó évének egyik színfoltja, hogy Székely Leila tanárnő kimozdított a sokszor stresszes, főként az államvizsga-dolgozat írásával töltött hétköznapokból.
A különböző típusú és stílusú, általunk meglátogatott szálláshelyek között mindegyikünk megtalálta a hozzá legközelebb állót. Elgondolkodtam, vendégként nem jutottunk volna el mindegyikbe, és nem kaptunk volna kézzel fogható képet a környékbeli szállodák és panziók működéséről. A szálláshelyvezetőkön és a személyzeten láttuk azt az elkötelezettséget, melyet a jövőben mi is magunkénak akarunk tudni. Azonban meglepődve tapasztaltuk, míg a nagy befogadóképességű szállodák rengeteg szobája volt foglalt, a kreatív tervezéssel és elképesztő berendezéssel rendelkező boutique hotelek szinte valamennyi helyiségébe benézhettünk, mivel azok üresen álltak. Azóta is foglalkoztat, ennek mi lehet az oka, mit lehet tenni.


Hirdetés


Újdonság volt számomra a Tusnád Hotel kezelőbázisának nagy múltú szolgáltatáskínálata is, mert eddig csupán elméletben tanultunk az egészségturizmusról. 
A szakma lelkét, a vendégszeretetet tapasztalhattuk, amikor a tanárnő az általa menedzselt szálloda bemutatása után vendégül látott. Az agroturisztikai besorolású Amadé Panzióban leginkább a nem mindennapi konyhatechnológia és a hagyományos bútorfestés ragadott magával. A városi, modern Gambrinusban pedig a falfestéstől a szőnyegig minden otthonosságról és kényelemről tanúskodott. A panzióvezetők személyes története és turisztikai termékük fejlődése motiváló, hiteles forrásból hallva tudatosult bennünk, mennyire fontos a kitartás és az önfejlesztés. Ezzel szemben csalódottan beszéltek a munkaerőhiányról, és érdeklődtek terveinkről. Általános jelenség, hogy a hallgatók a képzés befejeztével nem maradnak a szakmában, mondták. Szerintem ennek legfőbb oka a nyelvtudás hiánya. Országunk turisztikai és vendéglátói szférájában alapelvárás a román és angol nyelvtudás, főleg az előbbiben pedig a székelyföldi fiatalok nehezen zárkóznak fel…



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!