Tanulságos volt a IX. Csíkszereda Kupa

Kétnapos utánpótlás-labdarúgótornát szervezett az elmúlt hétvégén az FK Csíkszereda. A kilencedik Csíkszereda Kupa kiegyenlített küzdelmeket és egy FK-s tornagyőzelmet hozott.

Becsült olvasási idő: 3 perc
Harminckilenc csapat focisai rúgtak labdába Fotó: László F. Csaba

Kilencedik alkalommal szervezte meg az FK Csíkszereda a Csíkszereda Kupa utánpótlás futball-tornát. Hétvégén, szombaton és vasárnap három helyszínen csaptak össze a gyerekcsapatok. Az Erőss Zsolt Arénában, a Márton Áron Gimnázium, illetve a József Attila Általános Iskola sportcsarnokaiban négy fiú- és egy lány korosztály 39 csapata küzdött meg a helyezésekért.

Újdonság volt, hogy a Székelyföld Labdarúgó Akadémia alközpontjainak képviselőin kívül idén meghívottként részt vett a CFR Kolozsvár két csapata is.

A két nap alatt több mint 400 kisgyereket mozgatott meg a kupa. Mint Incze Tibor, főszervező a klub honlapján megosztotta: a 82 mérkőzésen 369 gól esett. A találatokkal a tornán ebben az évben debütáló lányok mezőnye fukarkodott leginkább – a 10 mérkőzésen összesen 10 gólt láthattak az érdeklődők.

A szervező FK Csíkszereda csapatai az előző évekhez képest visszafogottabban szereltek. A fiúknál az U8-as, U9-es, U10-es korosztály is harmadik helyezett lett, míg az U7-esek az ötödik helyen zártak. A piros-feketék becsületét az U11-es lányok mentették meg, akik nagy izgalmakat követően megnyerték a tornát a Székelyudvarhelyi Vasas Femina FC előtt.

Dusinszki Zoltán, az FK Csíkszereda szakmai igazgatója a csíki klub honlapjának adott nyilatkozatában örvendetesnek nevezte a női labdarúgás erősödését Csíkszeredában. Ugyanakkor megjegyezte, hogy jobban oda kell figyelni a képzésben a fiúkra.

Nem tudtunk meghatározó csapata lenni a tornának, mint ahogy a múltban volt. A korábbi években a Csíkszereda Kupát többnyire a Székelyudvarhely és a Csíkszereda nyerte. Az idei kiírásban egyik csapatnak sem sikerült tornát nyerni