Talpon maradt a Videoton

A szokásoknak, illetve a várakozásoknak megfelelően csupán a Székesfehérvári Videoton tudott a magyar csapatok közül a labdarúgó Európa Liga harmadik selejtezőkörébe jutnia. Itt dán ellenfél vár rájuk. Búcsúzott a Debrecen, az MTK, míg a második körben egyetlen román csapatként érdekelt CSMS Iaşi is. A harmadik körben csatlakozik a Pandurii és a Viitorul. Nem borult a papírforma a labdarúgó Európa Liga második selejtezőkörének visszavágóin, ami a magyar, illetve a román csapatok esélyeit illette. A románok közül a CSMS Iași volt érdekelt, amely a hazai 2–2-es döntetlent követően utazott a Hajduk Split otthonába. A horvátok hazai pályán 2–1-re nyertek, kiejtve Jászvásárt. A magyar csapatok közül a Debrecen, illetve az MTK a hazai vereségeket követően idegenben is fejet kellett hajtson. A Székesfehérvári Videoton viszont megtartotta hazai pályán elért kétgólos előnyét, és sikerült továbblépnie a harmadik körbe. A sorozat következő körében a Vidi a dán Midtjyllanddel találkozik. Ebben a szakaszban csatlakozik további két román csapat, a Pandurii Tg. Jiu, illetve a Konstancai Viitorul. Előbbiek az izraeli Makkabi Tel-Avivval, míg utóbbiak a belga KAA Genttel találkoznak. Európa Liga, 2. selejtezőkör, visszavágó: Hajduk Split – CSMS Iași 2–1 (1–1) /továbbjutott: Split 4–3-as összesítéssel/; Gabala (azeri) – MTK 2–0 (2–0) /tj.: a Gabala 4–1-es összesítéssel/; Tarpeda Zsodzina (fehérorosz) – Debrecen 1–0 (1–0) /tj. a: Zsodzina 3–1-es összesítéssel/; Cukaricki (szerb) – Videoton 1–1 (1–0) /tj. a: Videoton 3–1-es összesítéssel. HN-összeállítás