SZKC-búcsú Európától

Nem sikerült a bravúr a Szé­kelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata számára a Challenge-kupa harmadik körének visszavágóján, és az ABC Braga otthonában is vereséget szenvedett. A sorozat tavalyi győztese így idejekorán elhagyta az európai kupamezőnyt. [caption id="attachment_17558" align="aligncenter" width="620"]A visszavágón is kifogtak az SZKC-n Fotó: Csedő Attila A visszavágón is kifogtak az SZKC-n Fotó: Csedő Attila[/caption] Az ABC Braga otthonában kiélezett mérkőzésen háromgólos vereséget szenvedett a Székelyudvarhelyi KC a Challenge-kupa harmadik körében, így búcsúzott a harmadik számú európai kupa további küzdelmeitől. A tavalyi Challenge-kupa-döntő megismétlésének visszavágóját nagyjából 800 ember előtt rendezték szombaton délután a bragai Pavilhao Flavio Sa Leite sportcsarnokban. Székelyudvarhelyen az ABC Braga 25–24-re nyert, így az SZKC-nak egygólos hátrányt kellett ledolgoznia. Az odavágóhoz hasonlóan ez a találkozó is szorosan kezdődött, az első percekben fej fej mellett haladtak a csapatok. Pár percig az SZKC is vezetett, ám a ritmust a házigazdák diktálták, azonban elhúzni nem tudtak az eredményjelzőn. Aztán a huszadik perc környékén két góllal ellépett a Braga, előnyét pedig megtartotta a szünetig (13–11). Térfélcsere után stabilizálódott az egy-két gólos különbség, az SZKC próbált kapaszkodni, ám a dinamikusan játszó portugálok rendre megkapták az utat a kapuhoz, így tartani tudták előnyüket. Az SZKC edzője, Vlad Caba próbálta forgatni a csapatot, ám a játékosok a többszöri emberhátrány miatt fáradni kezdtek, a lövések sem voltak annyira pontosak, így az utolsó tíz percet ötgólos előnyből várhatta a Braga. Volt még egy fellángolása az SZKC-nak, hátrányából öt perc alatt ledolgozott hármat. Ám ismét emberelőnybe került a Braga, ezt pedig két gyors góllal kihasználva eldöntötte a továbbjutást. A végeredmény 25–22 lett javukra, így a portugálok jutottak tovább a következő körbe, a címvédő pedig búcsúzott a sorozattól, és már csak a honi bajnokságra kell koncentráljon Eredmény, Challenge-kupa, visszavágó: ABC Braga – Székely­udvarhelyi KC 25–22 (13–11) /az SZKC gólszerzői: Kuzmanoszki, Ghiță 4–4, Mihalcea, Tálas 3–3, Sipos, Onyejekwe, Markez 2–2, Szász, Ojleszki 1–1/. HN-összeállítás