SZFC-siker, FK-vereség

Noha már a hétvégén eldönthette volna a feljutás sorsát, vereséget szenvedett az FK Csíkszereda a hazai labdarúgó 3. Liga 27. fordulójában, így még egy hetet kell várni arra, hogy biztos legyen az őszi 2. ligában való indulás. A Székelyudvarhelyi FC viszont győzött, és egyre biztosabb, hogy a csapat ősztől is a harmadosztályban szerepelhet. [caption id="attachment_88382" align="aligncenter" width="640"] Hazai pályán szenvedett vereséget az FK. Jövő héten révbe érhet Fotó: fkcsikszereda.ro[/caption] Nem tudta kihasználni a lénbárdfalviak hibáját az FK Csíkszereda, amely még legalább egy hetet kell várjon arra, hogy megnyerje a hazai labdarúgó 3. Liga 5. csoportját. Mint lapunk beszámolt róla, Lénárdfalva egy focisának jogosulatlan használata miatt vesztette el a Székelyudvarhelyi FC ellen a pályán 5–1-re megnyert meccsét, így a 27. forduló előtt öt pontra nőtt a csíkiak előnye a tabellán. Amennyiben pénteken legyőzte volna az FK a Nagybányai Minaurt, megnyerte volna a csoportküzdelmeket, hiszen Lénárdfalva meglepő vereséget szenvedett Szászrégenben, ám a csíkszeredai meccs vendégsikerrel zárult. A Székelyudvarhelyi FC viszont idegenben győzött és egyre távolabb áll az utolsó kiesést jelentő 13. helytől. Az SZFC-nek Lénárdfalva után az FK nyújthat nagy segítséget a harmadosztályba maradáshoz. Szemerkélő esőben kezdődött pénteken késő délután Csíkszeredában a mérkőzés, az első félidőben egyik kapu sem forgott veszélyben, olybá tűnt, mintha mindkét csapat arra várna, a másik lépjen fel támadólag, de a játék gyakorlatilag a két tizenhatos között zajlott. Az első nagy helyzetre 53 percet kellett várnia a közönségnek, de Barta lövését szögletre mentette a vendégkapus. Négy perccel később a vendégek két veszélyes támadást vezettek, a csíkiak a gólvonalról tisztáztak, majd Bordásnak is védenie kellett egy lövést. A meccs utolsó tíz perce egy Györgyi-lövéssel indult, de védeni tudott a vendégek hálóőre, majd a meccs hajrájában a Minaur 22 méterről végzett el egy szabadrúgást, Șerban pedig a sorfal fölött a csíki hálóba lőtte a labdát. A hosszabbításban is a vendégek voltak veszélyesebbek, a csíkiakat ugyanis csak a kapufa mentette meg egy újabb góltól. Az FK Csíkszereda egy tizenkét győztes meccses szériát zárt le pénteken. Akárcsak Csíkban, Nyárád­sze­re­dá­ban is esőben játszott a Marosvásárhelyi MSE és a Székelyudvarhelyi FC. Az első félidőben a vendégek két helyzetet hagytak ki, a második félidőben viszont két perc alatt kétszer is bevették az udvarhelyiek a MSE kapuját: előbb Jankó emelte át a labdát a hazaiak kapusa fölött, majd Logon egy beadásból lőtte a játékszert a hazaiak kapujába. Az FK két fordulóval a zárás előtt őrzi ötpontos előnyét Lánárdfalvával szemben, míg az SZFC öt pontra van az utolsó kiesést jelentő 13. helyezett Tasnádi Unireától. Az utolsó előtti fordulóban az FK döntheti el a maga és az SZFC sorsát is, amennyiben Valentin Suciu tanítványai nyernek Tasnádon, úgy az FK megnyeri a 3. Liga 5. csoportját és ősztől a másodosztályban szerepelhet, míg az SZFC függetlenül a Gloria elleni meccsének eredményétől bennmarad a harmadosztályban. Eredmények 3. Liga. 5. csoport, 28. forduló: FK Csíkszereda – Nagybányai Minaur 0–1 (0–0) /Șerban (87.)/; Marosvásárhelyi MSE – Székelyudvarhelyi FC 0–2 (0–0) /Jankó (53.), Logon (55.)/; Besztercei Gloria – Dési Unirea 3–1, Tordai Sticla Arieșul – Radnóti SK 4–4, Kolozsvári Sănătatea – Kolozsvári CFR II. 3–2, Szászrégeni Avântul – Lénárdfalva 1–0, Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Medgyesi Gaz Metan II. 3–0, Tasnádi Unirea – FC Szászhermány 1–2. 1. FK Csíkszereda 28 21 4 3 77–17 67 2. Lénárdfalva 28 20 2 6 83–30 62 3. Minaur 28 15 9 4 44–20 54 4. Olimpic Cetate 28 16 4 8 34–26 52 5. Sănătatea 28 14 5 9 45–30 47 6. CFR II. 28 13 7 8 61–41 46 7. Sticla Arieºul 28 13 7 8 46–34 46 8. Avântul 28 13 7 8 41–29 46 9. Gloria 28 11 7 10 41–37 40 10. Székelyudvarhely 28 10 5 13 36–38 35 11. Dés 28 8 8 12 40–40 32 12. Szászhermány 28 8 8 12 39–41 32 13. Tasnád 28 8 6 14 45–60 30 14. MSE 28 4 4 20 20–83 16 15. Gaz Metan II. 28 3 3 22 24–74 12 16. Radnót 28 3 2 23 29–105 11 Kopacz Gyula