Szemet szúrt a rovásírás, ezért eltávolították a gyergyói településjelző installációt

Illegálisan épített településjelző installációt távolított el a gyer­gyó­szent­mik­ló­si önkormányzat a város Gyilkostó felőli bejáratától. A több mint tíz éve kihelyezett faépítmény magyar és rovásírásos felirata okán feljelentés érkezett a városházára.

Boncina-Székely Szidónia
Becsült olvasási idő: 2 perc
Szemet szúrt a rovásírás, ezért eltávolították a gyergyói településjelző installációt
Fotó: Boncina-Székely Szidónia

Gyergyószentmikós felirattal még 2012-ben helyezett ki az akkori városvezetés egy fából készült településjelző installációt a város Gyilkostó felőli bejáratához. A magyar és rovásírásos feliratú tábla kapcsán feljelentés érkezett a polgármesteri hivatalhoz.

– A feljelentés nyomán az Országos Építési Főfelügyelőség kérte az építkezési engedélyt, amelyet 2012-ig visszamenően hiába kerestünk, kiderült, hogy az akkori városvezetés illegálisan helyez­te ki a táblát. Mivel nem is önkormányzati területen helyezték el, a felszólítás szerint és a törvény értelmében le kellett bontanunk az amúgy is rossz állapotban lévő installációt

– mondta el megkeresésünkre Csergő Tibor András, Gyergyószentmiklós polgármestere. 


Hirdetés

Az ügyben a Kovászna, Hargita és Maros megyei Románok Civil Fóruma közleményt adott ki, székely feliratokkal ellátott diszkriminatív jelzésnek minősítve az építményt, amelynek eltávolítása „sikeresen megtörtént”. Közleményükben kifejtik, a továbbiakban is a hatóságokkal együttműködve fognak fellépni azért, hogy Gyergyószentmiklós lakói számára egy becsületes környezetet teremtsenek, ideértve a környék román közösségeit is.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!