Székelyföldre került a Román Kupa :Sportklub-siker a brassói kupadöntőn

Soha nem játszott még aranycsatát egymással a két székelyföldi csapat, a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK sem a jégkorong-bajnokságban, sem a Román-kupában. 2019-ben megéltük ezt. Nagy csatában nyert a csíkszeredai Sportklub a Gyergyói HK ellen a Román-kupában Brassóban került sor az idei jégkorong Román-kupa döntőjére, és bár ismerjük a brassói jégpályán uralkodó körülményeket, a Brassói Corona klub mint szervező, semmit nem tett annak érdekében, hogy a szurkolókat minél jobban kiszolgálja. Sem internetes online meccsnézési lehetőséget nem biztosítottak, sem az eredménykövető oldal, a pointstreak nem működött, csupán a mérkőzések lejárta után lett elérhető a jegyzőkönyv. Harc a döntőért A sorozat első két napja, miként arról hírt adtunk, nem hozott meglepetéseket, hiszen az A csoportban a Brassói Corona és a Gyergyói HK, míg a B csoportban a címvédő Csíkszeredai Sportklub, illetve a Galaci VSK nézett egymással farkasszemet a fináléba kerülésért. A Galac–Csík üsszecsapáson bár a Galac Szkacskov révén megszerezte a vezetést, a Sportklub talpra állt és Becze révén jött az egyenlítés, majd a második harmadban Pelley góljával már a vezetés is megvolt. Innentől befagyott az eredményjelző, bár a Sportklub dominált, de Onodi parádés formában volt. A végeredmény viszont nem változott. A másik ágon a GYHK remekelt. A 22. percben már két góllal vezettek, és akkor sem remegtek meg a piros-fehér mezes lábak, amikor a házigazda egyenlített. Valdix hamar visszaszerezte a vezetést, amely kitartott a hajráig. Ekkor a hazaiak trénere kockáztatott, lehozta kapusát, de ebből Sára szerezte meg a mindent eldöntő negyedik gyergyói találatot. A Sportklub tizenharmadik alkalommal nyerte meg a trófeát – zsinórban harmadszor –, míg a Gyergyói HK (vagy elődje a Progym) első döntőjét játszotta. Döntőre fel… Kígyózó sorok, bosszankodó szurkolók látványa fogadott a brassói jégpályánál, hiszen sok csíki, illetve gyergyói szurkoló nem jutott jegyhez, miután a brassói klub vezetősége a bérletesei helyeit fenntartotta és nem bocsátotta árúba. A két csapat tábora, kint maradó szurkolóik ellenére, remek hangulatot teremtett a közel telt házas jégpályán. Majd a csapatokon volt a sor, hogy ezt tegyék. Kiegyenlített első perceknek voltunk szemtanúi, hogy apránként a Csíkszeredai Sportklub átvegye a kezdeményezést. Az ötödik percben McLean lecsorgó lövését Brophey juttatta túl Ruczujon. A gól megzavarta a piros-fehéreket. Több kisebb-nagyobb ziccer alakult ki Ruczuj kapuja előtt, de azokat nem sikerült kihasználniuk a csíkiaknak. A sokkból viszont szépen visszajöttek a gyergyóiak, és nyílttá vált a mérkőzés. A védelmek jól zártak, igazán nagy helyzetek nem voltak, és a kapusok is a helyükön voltak. A hajrához közeledve a GYHK felé billent a mérleg nyelve, de csak lövésekig jutottak. A második felvonásban aktívabb volt ellenfelénél a GYHK. Igyekezett akaratát ráerőszakolni a Sportklubra, ám Adorján és a csíki védelem jól tette a dolgát, igazán nagy helyzetekig nem jutottak a piros-fehérek. A 26. percben több mint másfél percig a csíkiak kettős emberelőnyben játszhattak, de nem tudtak helyzeteket kialakítani. Sőt M. Rupert akár egyenlíthetett volna is. Egyenlő létszám mellett irgalmatlan nagy csata folyt a jégen minden korongért. Ritkábban voltak helyzetek. Kérdés, hogy kiben maradt erő a harmadik harmadra. A harmadik harmadot emberelőnyben kezdte a GYHK, Becze áthúzódó kiállításával, és ezzel éltek is. Góga második kísérlete Adorján hálójában kötött ki. A momentumot igyekezett megragadni a gyergyói csapat, de csak helyzetecskékig jutott. Ezt követően kíméletlenül kemény harc folyt a jégen. Mindkét csapat bírta erővel egészen a hajráig. Ekkor a GYHK kezdett elfogyni. Az utolsó 2 perc a harmadukban zajlott. Lássuk sikerül-e felfrissülniük a hosszabbításra. Igaz, a Sportklubnál is okosan kellett gazdálkodni az erőtartalékokkal. A ráadás percei igazi ki-ki meccset hoztak. Az első percekben mintha a Sportklub dominált volna, majd a GYHK átvette a kezdeményezést. Sorozatban alakították ki a helyzeteket Raszulov vasat talált, Vorobjev üres kapu mellé emelt. Ezek pedig megbosszúlták magukat. Egy ellentámadás végén a kék-fehérek Rokaly Szilárd révén megszerezték a győztes gólt és bár videobírózás volt, a találatot érvényesítették. A Sportklub ezzel zsinórban a harmadik, összességében a 13. kupagyőzelmét könyvelte el. Román-kupa, eredmények A csoport: Brassói Corona – Gyergyói HK 2–4 (0–1, 2–2, 0–1) /Cody Fowlie (27.), Samuel Labreque (34.), illetve Mathew Rupert (19.), Igor Bobcek (22.), Andreas Valdix (35.), Sára Tibor (60.)/. A csoport végeredménye: 1. Gyergyói HK 6 pont, 2. Brassói Corona 3, 3. Bukaresti Sportul Studențesc 0. B csoport: Csíkszeredai Sportklub – Galaci VSK 2–1 (1–1, 1–0, 0–0) /Becze (13.), Pelley (34.), illetve Szkacskov (3.)/. A csoport végeredménye: 1. Csíkszeredai Sportklub 6 pont, 2. Galaci VSK 3, 3. Bukaresti Steaua 0. Kisdöntő: Brassói Corona – Galaci VSK 5–1 (2–0, 3–0, 0–1). Döntő: Csíkszeredai Sportklub – Gyergyói HK 2–1 (1–0, 0–0, 0–1, 1–0) /Brophey (5.), Rokaly Sz. (72.), illetve Góga (42.)/.