Székelyföldi csapatok skalpolták a tavalyi döntősöket

Első helyre állt a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a román bajnokságban, miután a hétvégi román bajnokikon a lehetséges hat pontból ötöt megszerzett a címvédő Galaci Dunãrea ellen. A szombati meccs után a fiúk egyből utaztak Debrecenbe, ahol tegnap volt jelenésük, már a MOL Ligában. A Gyergyószentmiklósi Progym hatalmas bravúrt hajtott végre, hiszen két alkalommal is legyűrték a tavalyi döntős Bukaresti Steauát így nyílttá tették a bajnoki elődöntőbe való jutásért vívott küzdelmet. [caption id="attachment_16442" align="aligncenter" width="1000"]Első helyre lőtték magukat a csíki hokisok Fotó: László Róbert Első helyre lőtték magukat a csíki hokisok (Fotó: László Róbert)[/caption] Hat pontot szeretett volna szerezni a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a pénteki, illetve a szombati Galaci Dunărea elleni találkozók során. Ezt a célkitűzést nem sikerült maradéktalanul teljesíteni, hiszen a hat pont helyett „csupán” öt jött össze. Pénteken a felek két harmadon át keményen gyötörték egymást, és hiába jött meghatározó légiósai nélkül a Galac Csíkszeredába, jól tartotta magát. Az utolsó harmadra viszont kijött a két csapat közti különbség, és a csíkiak négy góllal nyerve könnyedén hozták a meccset. Szombaton a Sportklub trénere az első sort pihentette, és másoknak adott lehetőséget. Szemmel láthatóan nem voltak összecsiszolódva a sorok, és ebből kifolyólag sok volt az üzemzavar a hazai oldalon. Ezt igyekezett kihasználni a vendégcsapat, és a 45. percben már 5–3-ra vezettek. A Sportklub ekkor huszáros hajrát nyitott, és hosszabbításra mentette a meccset. A győztes kilétét a büntetőlövések döntötték el, ahol egyedül a csíki Gyagyusko volt eredményes. A Sportklub e két győzelemnek köszönhetően átvette a vezetést a román bajnokságban. Kettőből kettő Szorossá vált a hazai jégkorongbajnokság, miután a Progym kétszer is legyőzte a hétvégén Gyer­gyószentmiklóson a Steauát. Az összecsapás előtt Farkas Csaba lapunknak azt nyilatkozta, fontos lenne a Progymnak a hat pont, de már néggyel is elégedett lenne. Nos, a meccsek után kiderült: maximálisan elégedett lehet csapatával a gyergyószentmik­ló­si edző. Pénteken az első harmad utolsó öt perce igazi gólzáporosra sikerült: a Progym a 15. percben kétszer volt eredményes, ám egy percre rá szépítettek, majd az utolsó előtti percben kiegyenlítettek a fővárosiak. A középső játékrész viszont álomszerűen sikerült a gyergyóiaknak: Basilidesz, Kiricsenko és Nyerges – utóbbi emberhátrányból – vette be a Steaua kapuját, a vendégek az utolsó harmadban ugyan teljesen irányításuk alatt tartották a játékot, de csak egyszer tudtak eredményesen Molnár Szabolcs kapujára lőni. Szombaton a vendégek kezdtek jobban és az első harmad közepén, majd a második harmad elején is gólig jutottak, ám a Progym ledolgozta a kétgólos hátrányt, ennek ellenére a második pihenőre is a Steaua mehetett boldogabban, hiszen egy emberelőnyt kihasználtak a fővárosiak. Az utolsó játékrészben újra emberfelettit nyújtott a Progym: előbb egyenlítettek, majd az újabb Steaua-találatra is volt válaszuk, sőt a meccsen először az 53. percben a vezetést is megszerezték. Az utolsó percekre is maradt bőven izgalom, a Steaua rohamait viszont a védelem rendre semlegesítette, majd amikor a vendégek kapusukat is támadóra cserélték, Novak megadta a kegyelemdöfést: a cseh csatár fél perccel a vége előtt az üres kapuba talált, így biztossá tette a Progym számára a győzelmet. Debreceni kiszállás A csíki fiúk győzelemmel kezdték meg a háromnapos MOL Liga-meccssorozatukat. Első állomásukon, Debrecenben ráadásul még gólt sem kaptak, annak ellenére, hogy összesen 18 percnyi büntetést kellett átvészeljenek. Az első gól a 14. percben érkezett, amikor Bors lövését Berljov kotorta be. A második harmadban viszont rendre a büntetőpadon voltak a fiúk. Ennek ellenére mégis ők szereztek gólokat. Előbb Berljev, majd Mironov talált be Vay ketrecébe. Az utolsó felvonásra a Sportklubnak sikerült megtartania előnyét, sőt még gólt sem kaptak, ami első alkalommal sikerült az idei MOL Ligában. Folytatás ma a Ferencváros otthonában. [box type="shadow" ]Román bajnokság Péntek: Csíkszeredai Sportklub – Galaci Dunărea 8–4 (2–2, 3–2, 3–0) /Berljov (4.), Bednar (15.), Molnár Zsombor (22.), Tambijevs (26., 56.), Farkas (33.), Salló (46.), Molnár Zoltán (57.), illetve Munteanu (14.), Csernenko (19.), Pál (22.), Nagy (40.)/; Gyergyószentmiklósi Progym – Bukaresti Steaua 5–3 (2–2, 3–0, 1–0) / Kiricsenko (15., 35.), Kozma (15.), Basilides T. (30.), Nyerges (40.), illetve Zabludovszkij (16.), Bondariev (19.), Anton Butocsnov (51.)/. Szombat: Sportklub – Galac 6–5 (2–1, 1–3, 2–1, 0–0, 1–0) – szétlövés után /Antal (1.), Moldován (3., 48.), Molnár Zoltán (31.), Bednar (59.), Gyagyusko (65. – GWS), illetve Hildebrand (7.), Szőcs (22.), Lőrincz (23.), Góga (31.), Krajci (45.)/; Gyergyószentmiklós – Steaua 6–4 (0–1, 2–2, 4–1) /Basilides T. (30., 53.), Csergő (32.), Elekes–Darabont (47.), Novak (50., 60.), illetve Anton Butocsnov (8.), Timaru (21.), Zabludovszkij (48.)/; Brassói Corona – Bukaresti Sportul Studențesc 18–2. Tegnap: Brassói Corona – Sportul Studențesc 10–1. 1. Csíkszereda 17 11 1 1 4 109–51 36 2. Galaci Dunărea 16 9 2 2 3 109–60 33 3. Bukaresti Steaua 16 9 0 1 6 108–61 28 4. Brassó 17 8 1 0 8 90–73 26 5. Progym 16 8 0 0 8 105–69 24 6. Sportul 16 0 0 0 16 22–229 0 MOL Liga Péntek: Dunaújvárosi Acélbikák – Brassói Co­rona 6–2 (1–0, 2–1, 3–1) /Németh (18.), Vazan (37., 44.), Hruby (39.), Smith (45.), Revák (59.), illetve Márton (26.), Virág (58.)/; Fehérvár AV19 – DVTK Jegesmedvék 3–5 (0–4, 2–1, 1–0) /Tóth G. (26.), Vokla (39.), Shupe (57.), illetve Dansereau (9.), Booras (11.), Sagert (13.), Somogyi (19.), Popovics (36.)/; Ferencvárosi TC – Újpesti TE 3–5 (3–1, 0–0, 0–4) /Hietamaki (5.), Horváth (13.), Tendler (13.), illetve Kiss Á. (5.), Virág T. (45., 60.), Pance (52.), Mihalik (60.)/. Szombat: DVTK Jegesmedvék – Brassói Corona 7–2 (3–0, 4–1, 0–1) /Booras (1., 4., 35.), Tóth A. (7.), Sagert (28., 34.), Cseter (32.), illetve Péter Zs. (23.), Mihály Á. (44.)/. Tegnap: MAC – Ferencváros 6–2 (2–1, 2–1, 2–0) /Stipsicz (5.), Terbócs (20.), Klempa (27., 48.), Saarenpaa (29.), Hayes (59.), illetve Rafaj (10.), Valecko (40.)/; Dunaújváros – Fehérvár 2–3 (0–0, 2–3, 0–0) /Szepessy (23.), Busbacher (25.), illetve Szabó (28.), Holmberg (30.), Krogh (35.)/; Debreceni HK – Csíkszeredai Sportklub 0–3 (0–1, 0–2, 0–0) /Berljov (14., 23.), Mironov (26.)/. A mai műsor: Fehérvár AV19 – Brassói Corona (19.30), Ferencvárosi TC – Csíkszeredai Sportklub (20).[/box] Darvas Attila Kopacz Gyula