Súlyos csíki vereség

Vereséggel kezdte az év utolsó magyar portyáját a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. A kék-fehéreket Miskolcon a DVTK Jegesmedvék csapata győzte le, míg a Románia-kupa-győztes Galaci Dunãrea Újpesten kapott ki. Három csapat a tegnapi meccsek után bebiztosította helyét a MOL Liga rájátszásába. [caption id="attachment_41870" align="aligncenter" width="1400"] Tíz gólt kapott a Sportklub Miskolcon Fotó: László Róbert / archív[/caption] Súlyos vereséget szenvedett tegnap a Csíkszeredai Sportklub Miskolcon, a kék-fehéreket a DVTK Jegesmedvék csapata győzte le a jégkorong MOL Liga keretében. Az Újpest szintén tegnap este győzött a Galaci Dunărea ellen, a találkozót követően biztossá vált, hogy a lila-fehérek mellett a miskolciak és a MAC Budapest is biztos résztvevője a MOL Liga rájátszásának. Rosszul kezdődött csíki szempontból tegnap Miskolcon a mérkőzés, már a 19. másodpercben megszerezték a vezetést a hazaiak, a negyedik percben már kettő volt a DVTK Jegesmedvék előnye, amelyet az első szünetig megdupláztak. A második harmad elején újabb két találattal hatra nőtt a miskolci előny, a piros-fehérek a második szünetig még háromszor voltak eredményesek. Habár az utolsó harmadban jobban játszott a Sportklub, mint az első két játékrészben, csíki gól nem született, a miskolciak végül tíz találattal zárták a meccset. Eredmények Hétfő: Fehérvári Titánok – Debreceni HK 2–5 (1–0, 0–3, 1–2) /Kiss (11., 43.), illetve Saluga (25.), Szadikov (29.), Berta (39.), Brawn (47.), Koszourov (60.)/. Tegnap: Miskolci DVTK Jegesmedvék – Csíkszeredai Sportklub 10–0 (4–0, 5–0, 1–0) /Galanisz (1.), Sakaris (4., 40.), Hajós (19.), Johnston (20., 23.), Magosi (24., 33.), Pavuk (28., 54.)/; Újpest – Galaci Dunărea 8–1 (2–0, 2–0, 4–1) /Benk (9., 54.), Frolíik (15., 21.), Hebar (23.), Kovács (49.), Nagy N. (55.), Ropret (59.), illetve Bednar (48.)/. A MAC Budapest – Brassói Corona mérkőzés lapzárta után ért véget. Ma a Dunaújvárosi Acélbikák – Dunărea találkozót játsszák 19 órától. Kopacz Gyula