Sokarcú Sportklub

Két újabb mérkőzésen van túl a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a MOL Ligában, és ma egy újabb következik. Pénteken közepes játékkal vereséget szenvedtek az Újpesttől, míg szombaton valósággal felmosták a jeget a Brassóval a csíkiak. Utóbbi ráadásul román bajnoki meccs is volt. Sok idő nincs a pihenésre, hiszen ma este a Ferencváros érkezik Csíkszeredába. [caption id="attachment_36571" align="aligncenter" width="1400"]Szurkolók már mérkőzésen is kérik az klubelnök lemondását Fotó: László Róbert Szurkolók már mérkőzésen is kérik az klubelnök lemondását Fotó: László Róbert[/caption] Két mérkőzést játszott a Csíkszeredai Sportklub jég­ko­rongcsapata a hétvégén, mégis kilenc pontot osztottak ki. Az Újpest, illetve a Brassó elleni meccsekből utóbbi ugyanis román bajnoki is volt. Közepes teljesítmény A nyáron alaposan megerősödő Újpest érkezett pénteken Csíkszeredába, amely alakulat első két sora nagyon jól muzsikált. Már az első percekben megtornáztatták Ruczujt, akit sok lövéssel kínáltak meg, mindhiába. A hazai oldalon a csíki legénység a harmad vége felé tért észhez, de addigra érkezett az első húsz perc végét jelző dudaszó. A második harmadban már jóval kiegyenlítettebb játékot láthatott a szép számú csíki közönség. Oda-vissza játék kezdett kialakulni, és azt is látni lehetett, hogy talán lesz keresnivalója a Sportklubnak. Ezt pedig góllal is jelezték. Egy hatalmas vendéghiba után Lanceleve kapta a korongot és mattolta Silát. Az öröm viszont nem tartott sokáig. A vendégek gyors egymásután két emberelőnyös szituációt is kihasználtak és átvették a vezetést, amelyet meg is tartottak a harmad végéig. Az utolsó felvonást az öltözőben kezdte a kék-fehér alakulat, és ezt Benk büntette azonnal. A kétgólos vezetésük tudatában a lilák visszaálltak, és érett, biztonságos játékot mutatva befagyasztották az eredményt. Parádé másnap Szombaton az első erdélyi rangadóra került sor, amely egyben román bajnoki is volt, így mondhatni hatpontos meccset játszott a Sportklub és a Brassói Corona. Előző nap a Brassó is vereséget szenvedett a Fraditól, így mondhatni a csalódottak párharca is volt. A Sportklub játékosain viszont nyoma sem volt sem a fáradtságnak, sem a vereségnek. Valósággal szétlőtték Tőkét az első harmadban, de gól csak egy született. Papp egyéni akcióból a félpályáról indulva hámozta át magát mindenkin és lőtt csatárokat megszégyenítő gólt. Az első harmad krónikájához az is hozzátartozik, hogy Onodi két szólót is bravúrral fogott. Előbb Mihály Á. és Tranca futott el vele szemben, majd a harmad végén McDonald. A második harmad már kiegyenlítettebb játékot hozott, és már a Brassóban is volt egy kevés tűz. A gólok számát így is a kék-fehérek növelték. Előnyben Molnár Zsombor volt eredményes. Innentől kezdve megint beszorult a Corona, ám a harmad végén Moldován kiállításával megtört a lendület, és ezt McDonald hamar ki is használta. Kemény csatát várt mindenki az utolsó húsz percre. Nem az lett. A csíkiak a szurkolók hatalmas nyomásának is köszönhetően saját kapuja elé szögezte a Brassót, és előbb Alekszejev, majd McIntosh góljai biztosították be a meggyőző előnyt. Az utolsó tíz percre a hazaiak visszaálltak és a védekezésre koncentráltak, amelyet meg is oldottak, egy hátrányos védekezést leszámítva, amikor Klempa büntetett. A győzelmet viszont senki nem vehette el a Spotklubtól, még akkor sem, ha Molnár Zsolt két alkalommal is szétfaragta a kapuvasat. Fehér zsebkendőkkel jeleztek Csúcspontjára ért a szurkolói tiltakozás szombat este a Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona utolsó tíz percében. A kék-fehér szurkolók az utolsó harmadra egységes kiállást tanúsítottak a Sportklub jelenlegi elnökével, Hodos Lászlóval szemben, és újfent lemondásra szólították fel. Fehér zsebkendők sokasága került elő, majd szinte az egész csarnok egy emberként skandálta a „Hodos takarodj!” rigmust. Az utolsó tíz perc szurkolása, a játékosok magabiztos játékának is köszönhetőn, ebben merült ki. A szurkolók elmondásai szerint az akcióval nem fognak leállni, és tovább folytatják. Mint ismert, a Sportklub elnökét azzal vádolják a csíki szurkolók, hogy az elmúlt években, amióta betölti ezen funkciót, évről évre gyengébb teljesítményt nyújt. Mindezt annak a rovására írják fel, hogy nem sikerült itthon tartani meghatározó alapjátékosokat, meghatározó támogatók pártoltak el, akiket nem sikerült pótolni, továbbá a csapat körül állandó problémák vannak. [box type="shadow" ]Eredmények, MOL Liga Péntek: Csíkszeredai Sportklub – Újpesti TE 1–3 (0–0, 1–2, 0–1) /Lanceleve (28.), illetve Tóth (29.), Nagy (33.), Benk (42.)/; Dunaújvárosi Acélbikák – Debreceni HK 4–0 (3–0, 1–0, 0–0) /Németh P. (13.), Becze (18.), Cseter (20.), Borbás (40.)/; Brassói Corona – Ferencvárosi TC 3–5 (1–0, 0–3, 2–2) /Klempa (11.), Nagy (41.), Balázs (44.), illetve Jabornik (31.), Hietamaki (38.), Tendler (39.), Szappanos (48.), Sumi (60.)/; Belgrádi HK – DVTK Jegesmedvék 1–4 (0–1, 1–1, 0–2) /Turcotte (34.), Sakaris (16.), Sági (30.), Johnston (44.), Hajós (55.)/. Szombat: Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona 4–2 (1–0, 1–1, 2–1) /Papp (12.), Molnár Zs. (30.), Alekszejev (46.), McIntosh (47.), illetve McDonald (40.), Klempa (55.)/; Galaci Dunărea – Újpesti TE 3–6 (2–3, 0–3, 1–0) /Bushbacher (3.), Rusnák (13., 58.), illetve Hebar (4.), Tóth (13., 22.), Benk (16.), Kiss D. (27.), Dömötör (37.)/. A Debrceni HK – MAC Budapest, a Galaci Dunărea – Ferencvárosi TC, illetve a Belgrádi HK – Dunaújvárosi Dab.Docler mérkőzések tegnap este lapzárta után ért véget. A mai műsor: Brassói Corona – Újpesti TE (18.30), DVTK Jegesmedvék – Fehérvári Titánok (19), Csíkszeredai Sportklub – Ferencvárosi TC (19). Két új igazolás A Brassói Corona legyőzését követően a Csíkszeredai Sportklub vezetősége két új játékos leigazolását jelentette be. A két játékos közül az egyik csíkszeredai, így hazatérőről beszélünk. A 2011/2012-es idény végéig Sportklub-nevelés Egyed Róbert ugyanis négy Budapesten töltött szezont követően hazatér a kék-fehérekhez. Egyed a MAC Budapest csapatát hagyja el nevelőegyesületéért, ahol az elmúlt idényben 44 mérkőzésre, míg az idén egy találkozóra volt nevezve. A másik új játékos a kanadai Matt Spafford, aki öt év után vált csapatot, és a Univ. of Saskatchewant hagyja ott a Sportklub kedvéért.[/box]