Simán ment az újonc ellen

Ötgólos győzelmet aratott a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata a román bajnokság 16. fordulójában az újonc CSM Focşani ellen, hazai környezetben. A Nagybányán piroslapot kapók közül egyedül Ghiţă nem öltözhetett be a találkozóra. A győzelemnek köszönhetően az SZKC őrzi második helyét a tabellán. [caption id="attachment_18575" align="aligncenter" width="620"]Nem okozott gondot az újonc legyőzése Fotó: Csedő Attila Nem okozott gondot az újonc legyőzése Fotó: Csedő Attila[/caption] Végig irányítása alatt tartotta a találkozót, egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy ki nyeri a Székelyudvarhelyi KC – CSM Focşani férfi kézilabda-összecsapást, amely a 16. játéknap keretében zajlott. Az élvonal egyik újonca érkezett szombat este a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokba a román bajnokság tizenhatodik játéknapjának mérkőzésén. A Székelyudvarhelyi KC célja nem lehetett más, hogy a maximális pontszámot megszerezze a CSM Focșani elleni párharcban. Ez sikerült is. Az első találatot még a vendégek jegyezték – ekkor vezettek először és utoljára. A fiúk gyorsan kiegyenlítettek, aztán pedig fokozatosan húztak el. A benevezett tizenkét kézilabdázó megkapta a játéklehetőséget, Cristian Ghiță neve nem került fel a játékvezetői lapra – miután a legutóbbi mérkőzés utolsó percében piroslapot kapott. Nem lépett pályára továbbá a térdproblémákkal küszködő Szász András sem, de ott volt a másik piroslapos Ojleszki. A pihenőre ötgólos volt az előny (17–12), ezt a második játékrészben még növelték a hazai játékosok. Azért leszakítani teljesen az ellenlábast nem tudták, megragadták ők is a lehetőségeket. Vladimer Rusia remekül játszott, mind gólokban, mind passzokban kivette a részét, Goce Ojleszki is magabiztosan belőtte az adódó szituációkat. A legtöbb találatot pedig Mitar Markez szerezte. A legvégén maradt a szünetben is jegyzett előny, öt találattal nyert az SZKC, ezzel pedig maradt a tabella második helyén. Legközelebb holnap a tizenegyedik helyen tanyázó HC Vaslui otthonában lép pályára a csapat. Az udvarhelyi csapat maradt a ranglista második helyén, öt ponttal lemaradva az éllovas Bukaresti Dinamóval szemben (41 pont), de kettővel megelőzve a harmadik Bukaresti CSM-t (34 pont). Az első három helyezettet követően egy újabb szakadék van a mezőnyben, hiszen a Bukaresti Steaua 29 ponttal áll a negyedik helyen. Érdekesség, hogy az udvarhelyi alakulat először az idény során zöld szerelésben lépett pályára. Ezt a mezt eddig a csapat fennállása óta még nem használta. Eredmény: Székelyudvarhelyi KC–CSM Focșani 33–28 (17–12) /Markez 8, Ojleszki 7, Mihalcea, Rusia 6-6, Kuzmanoszki 3, Onyejekwe 2, Tálas 1/.