Sima vereség Ukrajnától

A romániai jégkorong-válogatott tegnap reggel letudta első mérkőzését Szapporóban az olimpiai selejtező torna J csoportjában. Az ellenfél Ukrajna volt, aki lenullázta Adorjánékat. Ma szünnap, holnap pedig a házigazda Japán, majd vasárnap Horvátország következik. Ukrajna válogatottja ellen nem tudta felvenni a harcot a romániai gárda a Szapporóban zajló jégkorong olimpiai selejtező torna J csoportjának nyitó összecsapásán. Már az első harmadot nagyon megnyomták – 12–3 volt a kapura lövési arány – az ukránok, de gólt nem tudtak lőni a remekül védő Adorjánnak. A második játékrészben viszont megtört a jég, az ukránok két alkalommal mattolták Adorjánt, aki még egy rávezetést is megfogott, majd a harmadik játékrészben beállították a 3–0-s végeredményt. A csoport másik összecsapásán a házigazda japánok szintén 3–0-ra nyertek Horvátország ellen. A romániai csapat holnap Japánnal, míg vasárnap Horvátországgal mérkőzik meg. A H csoportban érdekelt magyar válogatott tegnap este lapzárta után lépett jégre Litvánia ellen Budapesten a Papp László Arénában. A második meccsüket ma játsszák Észtország ellen, míg vasárnap Lengyelország következik. Utóbbi két találkozó 19 órától kezdődik, és a papírforma szerint utóbbi összecsapás dönti el a továbbjutás sorsát. HN-információ