Sima magyar zakó kezdésként

Sima vereséggel mutatkozott be a magyar női vízilabda-válogatott a belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon, amelynek vasárnapi nyitányán négy góllal maradt alul a vb- és Eb-ezüstérmes hollandokkal szemben. A férfiak ma kezdenek: a románok Grúziával, míg a magyarok Görögország legjobbjai ellen. Belgrádban tegnap este elrajtolt a vízilabda-Európa-bajnokság, amely első napján a magyar női válogatott is medencébe szállt. Ellenfelük Hollandia volt. A 2014-es budapesti Eb-n és a tavalyi kazanyi világbajnokságon is másodikként végzett hollandok ellen a 2015-ös vb-n csak kilencedik magyar válogatott erőtlen akciókkal kezdett, ugyanakkor a németalföldiek minden lehetséges megingást kihasználtak. A harmadik negyed egy adott pillanatában már 11–3-ra is mentek a hollandok, akik végig a kezükben tartották a meccs irányítását. Innentől a magyarok némiképp rendezni tudták soraikat, de ez csak arra volt jó, hogy kozmetikázzanak a végeredményen, amely végül 14–10 lett. A magyar női csapat legközelebb holnap száll vízbe a szerb fővárosban, akkor – 16.15 órától – a görögökkel találkozik. Európa-bajnokság Eredmények: nők, A csoport, 1. forduló: Hollandia – Magyarország 14–10 (4–1, 4–2, 4–3, 2–4), Oroszország – Törökország 29–0, Görögország – Portugália 27–3; férfiak, A csoport: Spanyolország – Szlovákia 13–4. A Montenegró – Hollandia mérkőzés lapzárta után ért véget; B csoport: Franciaország – Málta 17–7. A Horvátország – Szerbia mérkőzés lapzárta után ért véget. A mai műsor: nők, B csoport: Horvátország – Spanyolország (12), Olaszország – Franciaország (13.30), Szerbia – Németország (18.15); férfiak, C csoport: Grúzia – Románia (10.30), Németország – Olaszország (19.45); D csoport: Oroszország – Törökország (16.45), Magyarország – Görögország (21.15). HN-összeállítás