Sima magyar győzelem

A magyar labdarúgó-válogatott pénteken simán, 4–0-ra legyőzte a litván csapatot a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen. A Dárdai Pál által vezényelt magyar csapat gyakorlatilag fél óra alatt lerendezte a találkozót.

[caption id="attachment_2581" align="aligncenter" width="620"]A vártnál simább volt a magyar siker. Hasonló játék kell Helsinkiben is A vártnál simább volt a magyar siker. Hasonló játék kell Helsinkiben is[/caption]

Felkészülési mérkőzés keretében Litvánia válogatottját fogadta Magyarország Debrecenben a Nagyerdei Stadionban. A magyar csapat számára a hétvégi Finnország elleni idegenbeli mérkőzésre való felkészülést szolgálta ez. Dárdai Pál szövetségi kapitány csapata Stieber Zoltán első nemzeti együttesben szerzett góljával került előnybe a 15. percben, majd a következő negyedórában sorrendben Dzsudzsák Balázs, Nikolics Nemanja és Priskin Tamás is eredményes volt, így a szünetig eldőlt a meccs. A folytatásra „sort cserélt” Dárdai Pál, azaz mind a hat lehetőségét kihasználta. Továbbra is a magyarok irányították a játékot, de már nem diktáltak akkora tempót, így gólhelyzet is kevesebb adódott. Ahogy telt az idő, úgy egyre inkább „leült” a meccs, többnyire unalmas mezőnyjáték zajlott a pályán. A hajrában a litvánok futballoztak veszélyesebben, de szépíteniük nem sikerült, mivel Király kétszer is bravúrral védett. A két együttes ötödször találkozott egymással, a magyarok mostani sikerükkel megőrizték veretlenségüket a litvánokkal szemben. A magyarok hétvégén, szombaton, Finnországban játszanak Európa-bajnoki selejtezőmérkőzést. Eredmény: Magyarország – Lit­vánia 4–0 (4–0) /Stieber (15.), Dzsudzsák (20.), Nikolics (29.), Priskin (30.)/. Továbbjutottak az ifik A magyar U20-as labdarúgó-válogatott 2–0-s vereséget szenvedett a nigériai csapattól az Új-Zélandon zajló korosztályos világbajnokság vasárnapi játéknapján, de csoportjának harmadik helyezettjeként így is bejutott a nyolcaddöntőbe. Bernd Storck együttese ezzel a vereséggel az E csoport harmadik helyén végzett, de így is továbbjutott, a legjobb 16 között pedig Szerbiával találkozik majd szerdán, közép-európai idő szerint reggel 7 órakor.