Román bravúr, magyar vereség

A román női kézilabda-válogatott hatalmas fegyvertényt hajtott végre a Svédországban zajló Európa-bajnokságon, ahol sikerült legyőzniük az olimpiai címvédő oroszokat. A magyarok a csehektől elszenvedett vereséget követően a dánoktól is kikaptak, így veszélybe került a középdöntős részvételük. Bravúros győzelmet aratott az Ambros Martin által felkészített román női kézilabda-válogatott a Svédországban zajló Európa-bajnokságon: legyőzték az olimpiai címvédő oroszokat. Denisa Dedu kapus hatalmas napot fogott ki, és már a mérkőzés elején ötgólos előnyre tettek szert a románok. Igaz az oroszok a szünetre feljöttek mínusz kettőre, majd a második félidőben 17–17-nél utolérték a románokat. A hajrában viszont a románok sorozatban öt gólt dobtak, amelyre nem érkezett válasz. A román csapat az utolsó fordulóban Horvátország ellen lépik pályára. A Kim Rasmussen szövetségi kapitány által felkészített magyar csapat a malmöi csoport szerdai második fordulójában 23–19-es vereséget szenvedett a dánoktól, és csak akkor juthat tovább biztosan a középdöntőbe, ha pénteken négy góllal legyőzi a montenegrói együttest. A találkozó során Görbicz három, míg Triscsuk egy hetest vétett. A magyarok kontinensviadalon soha sem tudták legyőzni a dánokat, és most fordult elő először, hogy két vereséggel kezdtek Eb-t. Eredmények: C csoport: Dánia – Magyarország 23–19, Montenegró – Csehország 28–27; az állás: 1. (és már továbbjutott) Dánia 4 pont, 2. (és már továbbjutott) Csehország 2 (54–50), 3. Montenegró 2 (49–49), 4. Magyarország 0; D csoport: Románia – Oroszország 22–17, Norvégia – Horvátország 34–16; az állás: 1. (és már továbbjutott) Norvégia 4 pont, 2. Románia 2 (43–40), 3. Oroszország 2 (49–48), 4. Horvátország 0. HN-összeállítás