Rekordot döntött az ISK

Elkezdődött a hazai U16-os jégkorongbajnokság, szombaton a Vákár Lajos Műjégpályán az ISK Csíkszereda rekordot döntött. A gyergyói hokisok két vereséggel zártak Galacon. [caption id="attachment_14158" align="aligncenter" width="620"]ARP_4037 Kitömte az ISK Csíkszereda a CSM Suceava kapuját. Két nap, két meccs, 98 gól Fotó: Balázs Árpád[/caption] Rekordot döntött a hazai U16-os jégkorongbajnokság első meccsén az ISK Csíkszereda csapata. A gárda ugyan a Vákár Lajos Műjégpályán játszott, ám a találkozó házigazdája a CSM Suceava volt. A moldvai gárda a 2015/2016-os idény során először lépett jégre, meglepő eredmények születtek a csíki és a suceavai csapat meccsein. Szombaton a két csíkszeredai kapuson kívül minden jégre lépő ISK-s játékos gólt ütött a CSM Suceava kapujába, az első szünetben már 0–21-et mutatott az eredményjelző. Ugyan voltak gól nélküli percek is a harmad során, ám volt olyan perc is, amikor háromszor zörrent a suceavai háló. A második harmadban újabb 26 csíki találat esett, a záróharmadban pedig 13 gól született, így a vége 60–0 lett az ISK javára. Ez jelen pillanatban romániai rekord, ifjúsági szinten még volt egy 52–0-s eredménye az ISK-nak szintén U16-ban a Galaci Dunărea ellen, a felnőttek között „csak” 46 gólos különbséget jegyeztek még a kétezres évek elején. A meccs krónikájához hozzátartozik az is, hogy a két csíkszeredai hálóőrnek, Demeter Arnoldnak és Bálint Adolfnak semmi dolga nem volt a mérkőzésen, hiszen a suceavai hokisoknak nem sikerült egy lövést sem kapura lőniük. Tegnap „jobban” teljesítettek a moldvaiak: egyrészt sikerült háromszor kapura lőniük a korongot, másrészt megúszták a meccset 38 kapott góllal. Habár a csíkiak nagyon igyekeztek, hogy a két meccs alatt megüssék a száz gólt, be kellett érniük 98-cal. De nincs semmi veszve, hiszen a CSM Suceava jön még Csíkszeredába az idény folyamán. Az ISK Gyergyószentmiklós szombaton az első harmadban tudta tartani Galacon a Dunărea által diktált rohamot, ám a második játékrészben a hazaiak tetemes előnyre tettek szert, ezt pedig nem sikerült a vendégeknek ledolgozniuk. Tegnap az első harmad bizonyult véglegesnek a gyergyóiak számára, így az ISK két vereséggel zárta a galaci kiruccanást. Az elmúlt héten Csíkszeredában zajlott az U18-as bajnokság első tornája, amelyről a Galaci Dunărea távol maradt, az ő találkozóikat átütemezi majd a szakszövetség. A fordulóban így csak három mérkőzést rendeztek. A tervek szerint a következő tornának november 3–5. között Brassó ad otthont. [box type="shadow" ]Eredmények U16: CSM Suceava – ISK Csíkszereda 0–60 (0–21, 0–26, 0–13) és 0–38 (0–12, 0–9, 0–17). A csíki gólszerzők: Részegh 16, Kedves 13, Ilyés 9, Ambrus 8, Szabó 7, Zsigmond 6, Vízi 6, Căsăneanu 5, Sánta 4, Dósa 4, Silló 3, Boldizsár 3, Botta 3, Gecse 3, Karda 2, Nagy-Galaczi 2, Benedek 2, Kencse 1, Sólyom 1. Galaci Dunărea – ISK Gyergyószentmiklós 6–4 (1–1, 5–1, 0–2) és 7–4 (4–0, 1–2, 2–2). A gyergyói gólszerzők: Galusnyák 3, Vizoli 2, Albert, Kulcsár, Sándor. ACS Steaua Rangers – Brassói Corona 5–8 és 3–8. U18: Brassói Corona – ISK Gyergyószentmiklós 12–1 (4–0, 3–0, 5–1). A gyergyói Gólt Lázár lőtte. ISK Csíkszereda – ISK Gyergyószentmiklós 12–1 (3–0, 5–1, 4–0) /Sándor 7, Márton 2, Szakáli, Antal, Jakab, illetve Tódor/ ISK Csíkszereda – Corona 6–4 (1–0, 0–2, 5–2). A csíki gólszerzők: Sándor 3, Zsigmond 2, Antal.[/box] Kopacz Gyula