Rangadót nyert a VSK hazai pályán

Könnyed kezdés után izgalmas mérkőzésen aratott sikert a VSK Csíkszereda a hazai férfikosárlabda 1. Liga 8. fordulójában. A győztes kilétét az utolsó negyed véghajrája döntötte el. A VSK továbbra is a harmadik, de felzárkózott az éllovashoz. [caption id="attachment_17972" align="aligncenter" width="950"]Lokodi szárnyalása is kellett a VSK győzelméhez Fotó: László Róbert Lokodi szárnyalása is kellett a VSK győzelméhez Fotó: László Róbert[/caption] Újabb rangadót nyert a VSK Csíkszereda férfi kosárlabdacsapata a hazai 1. Liga második csoportjának nyolcadik fordulójában. Egy hete a csoportban a csíkiak üldözőjüket, az Eenergia Pandurii Târgu Jiu-t győzték le, tegnap az előttük álló CSM Ploiești ellen sikerült nyerni, noha a könnyed kezdés után szorossá vált a találkozó. Lászlófy Botond tanítványai ma­gabiztosan kezdték a tegnap délben kezdődött mérkőzést az Erőss Zsolt Arénában, és a remek táma­dójátéknak köszönhetően négy perc után már tíz ponttal vezettek a ploiești-i gárda ellen. Ám a vendégek is belelendültek a játékba, igaz, ehhez kellettek a csíkiak hibái is, akik percekig nem tudtak pontot szerezni, így az ellenfél felzárkózott. Az első negyed vége előtt újra összeszedte magát a VSK, és ötpontos előnnyel zárták az első játékrészt. A pihenőt követően a CSM Ploiești sokkal magabiztosabban játszott, előbb egyenlítettek, majd néhány perc erejéig a vezetést is megszerezték, ám a hazaiaknak sikerült egyenlíteni. Innentől fej fej mellett haladtak a csapatok, az első félidő végén hárompontos volt a csíki előny: a második negyedet a vendégek nyerték. A szünetet követően sem változott nagyon a játék képe: a két csapat fej fej mellett haladt. A VSK hibázott ugyan a támadásban, ám a védekezésben sikerült lepattanókat szerezni, illetve a vendégek több támadását is jól meg tudták állítani a hazaiak. A harmadik negyed döntetlennel zárult, ám összességében maradt a VSK hárompontos előnye. Az utolsó játékrész eleje is szorosra sikerült, ám a harmadik perctől a csíkiak kilenc pontra növelték előnyüket, amit hamar ledolgoztak a vendégek a VSK támadóhibáit kihasználva. A negyed felénél viszont megfordult a játék képe, Lászlófy Botond időkérését követően a VSK kosarasai jobban összpontosítottak, és a véghajrában remekül játszva behúzták a győzelmet. A tizenöt pontos fölény ugyan nem tükrözi a játék képét, ám összességében a meccs véghajrájában remekül teljesítő csíkiak megérdemelték a sikert. – A meccs jól kezdődött számunkra, hamar összejött a tízpontos előny, ám a mi hibáinknak is köszönhetően felzárkózott az ellenfél. A második negyedtől már bátrabban játszottak a fiúk, de támadásban azért elég sok hiba csúszott be. A harmadik negyedben tudtuk tartani előnyünket, az utolsó játékrészben pedig igazi harcosként küzdött a csapat minden tagja: jól ment a támadás és a védekezés is, emellett rengeteg lepattanót szereztünk. Ez volt az a pont, ahol javunkra dőlt el a mérkőzés – mondta a találkozót követően Lászlófy Botond. A VSK edzője hozzátette, nagyjából két egyforma erősségű csapat lépett pályára. – Örülök a sikernek, mert megerősítettük harmadik helyünket, ugyanakkor egy pontra közelítettük meg a második helyen álló mai ellenfelünket, a CSM Ploietudtákti-et, ugyanakkor csak három pont a hátrányunk az éllovas Bukaresti Științával szemben – tette hozzá az edző. A VSK Csíkszereda a következő fordulóban a SCM U2 Craiova ellen lép pályára idegen környezetben, majd az év utolsó meccsét két hét múlva hazai környezetben vívja a Szebeni Atlassibbel. Eredmény Férfikosárlabda, 1. Liga, 8. forduló: VSK Csíkszereda – CSM Ploiești 93:78 (29:24; 16:18; 15:15; 33:21). A csíki csapat pontszerzői: Lokodi 21 (3x3), Deák-Szép 19, Sinka 19 (3x3), Forreiter 18 (2x3), Vita 8 (1x3), Bârsan 6, Elek 2. Játszott még: Héjas. Kopacz Gyula