Rali-vb

A címvédő Sébastian Ogier nyerte meg a rali-világbajnokság idei hatodik futamát, amelyet a hétvégén Szardíniában tartottak. A Volkswagen Pol WRC-t vezető francia pilóta sikerével megerősítette első helyét a világbajnoki pontversenyben. Mögötte másodikként – több mint háromperces hátránnyal – az új-zélandi Hayden Paddon érkezett célba, a harmadik helyet a belga Thierry Neuville szerezte meg, mindketten a Hyundai gyár pilótái. A WRC2 kategóriában a Napoca Rally Academy sportolója, a román bajnoki tabellát vezető Simone Tempestini egy Subaru Impreza STi volánja mögött a negyedik helyen zárt. A Szardínia Rali pontszerzői: 1. Sébastien Ogier (Volkswagen Polo WRC), 2. Hayden Paddon, 3. Thierry Neuville (mindketten Hyundai i20 WRC), 4. Elfyn Evans (Ford Fiesta WRC), 5. Mads Ostberg (Citroën DS3 WRC), 6. Jari-Matti Latvala (Volkswagen Polo WRC), 7. Jurij Protaszov (Ford Fiesta RRC), 8. Paolo Andreucci (Peugeot 208 T16), 9. Jan Kopecký (Škoda Fabia R5), 10. Khalid Al-Qassimi (Citroën DS3 WRC). A WRC2 kategóriát Protaszov, a WRC3-at a finn Teemu Suninen (Citroën DS3 R3T) nyerte. A vb-pontverseny állása: 1. Ogier 133 pont, 2. Ostberg 67 p., 3. Mikkelsen 64 p. A világbajnokság következő futamát július 1. és 7. között Lengyelországban rendezik.