Progym-siker a másodikon

Hat mérkőzést játszottak a hazai jégkorongbajnokság 14. dupla fordulójában az elmúlt hétvégén. Csíkszeredában hozta a kötelező győzelmeket a Sportklub a Sportul Studenţesc ellen, a csíkiak 34 gólt szereztek és kettőt kaptak a szombati és tegnapi meccsen összesen. Galacon péntek este a Dunărea a ráadásban szerezte meg a győzelmet a Steaua ellen, szombat este viszont a „bakák” nagyon könnyen nyertek a Duna partiakkal szemben, így a fővárosiak értékes négy pontot szereztek a címvédő elleni meccseken. Gyergyószentmiklóson a Progym új edzője, Lubomir Hurtaj az elmúlt héten a védelmet gyakoroltatta tanítványaival, ez pedig meg is látszott a Brassói Corona elleni játékon. Szombaton 37 percet kellett várni az első találatra, ezt emberhátrányból a hazaiak szerezték, igaz, a vendégek is hátrányból egyenlítettek ki az 50. percben. A győzelmet végül egy ellentámadás végén Mihály döntötte el, megszerezve ezzel a Coronának a sikert. Tegnap viszont támadásban is jeleskedett a Progym, az első két emberelőnyüket gólra is váltották, és hiába egyenlített ki kétszer is a Corona, Hurtaj tanítványai szenzációsan játszottak a harmadik harmadban, és értékes győzelmet arattak. Eredmények Sportklub – Sportul Studenţesc 16–0 (5–0, 8–0, 3–0) és 15–2 (5–0, 2–1, 8–1) /Molnár 6, Kafizov 4, Mironov 4, Antal H. 2, Mihály 2, Okos 2, Salló 2, Alexejev 2, Konyajev, Márton, Antal Zs., Sofron, Bednár, Bíró, Farkas, illetve Predoi 2/. Dunărea – Steaua 6–5 (0–2, 4–1, 1–2, 1–0) és 1–8 (0–2, 0–4, 1–2) /Ojanen 3, Donika 2, Irimia, Rjabenko, illetve Georgescu 3, Zabludovszkij 3, Mărcuş 2, Butocsnov Anton 2, Bondarjev 2 Boriszenko/. Progym – Corona 1–2 (0–0, 1–0, 0–2) /Kiricsenko (37.), illetve Trancă (49.), Mihály (60.)/ és 7–3 (2–1, 1–2, 4–0) /Halimov (10., 53.), Daradics (14.), Kiricsenko (24., 48.), Kostromin (41.), Novak (58.), illetve Péter (19.), Biró G. (21.), Trancă (29.)/. A bajnokság állása: 1. Sportklub 65 pont, 2. Dunărea 62 p., 3. Corona 45 p., 4. Steaua 44 p., 5. Progym 36 p., 6. Sportul 0 p.