Pontszerzés, majd edzőváltás

Zauchensee-ben álltak rajthoz hétvégén az alpesi sízők, legalábbis a női mezőny. A versenyzők között ott volt a csíkszeredai Miklós Edit is, aki a magyar színeket képviselve az első versenyen a vk-pontokat érő 17. helyen zárt, míg másnap a 24. helyen. A lesiklás után a sportoló bejelentette, hogy edzőt vált. Miklós Edit felemás hétvégét tudhat a háta mögött Miklós Edit felemás hétvégét tudhat a háta mögött Lindsey Vonn – a szakági címvédő – nagy fölénnyel nyerte szombaton a női alpesi sízők világkupa-sorozatának Zauchensee-ben rendezett lesikló viadalát, amelyen Miklós Edit a 17. helyen végzett. A viadalt eredetileg St. Antonban rendezték volna, de a hó hiánya miatt Zauchensee-be tették át, ahol a megszokottól eltérően nem egy futamban, hanem két versenyen, rövidített pályán (1380 méter) mérték össze tudásukat a résztvevők, s az első csúszás után csak a legjobb 30 folytathatta a második szakaszban. Miklós Edit az első futamban többször hibázott, de a 24. helyen így is továbbjutott, a második viadalon pedig hatodikként rajtolva, nagyszerű teljesítménnyel ért el olyan időeredményt, amelynek köszönhetően hét pozíciót javított, s értékes vk-pontokat szerzett. A szombati lesikláshoz hasonlóan vasárnap szuper-óriás-mű­lesiklásban is az amerikai Lindsey Vonn győzött nagy fölénnyel. Miklós Edit 32. lett, így nem szerzett pontot. A verseny után a csíkszeredai születésű sportoló az M4 sportcsatornának nyilatkozva elárulta, hogy edzőt vált. „Sajnos az edzőmtől meg kellett válnom. A személyes kapcsolat kettőnk között nem úgy alakult, ahogy én szerettem volna. Jelenleg a szervizember helyettesíti őt. Egy kicsit hátrányból indulok most, hogy nincs edzőm, de erősnek érzem magam, a szuper-G-ben nincs vesztenivalóm” – fogalmazott Edit. Kaszó Klára, a Magyar Sí­szö­vetség ügyvezető elnöke Edit nyilatkozatához hozzátette, hogy Walter Hubmann – korábbi edző – továbbra is a szövetségnél dolgozik, de nem Edit mellett.