Pontot szerzett Székelyudvarhely

Mindkét Hargita megyei csapat döntetlennel zárta a labdarúgó 3. Liga hatodik fordulóját. Az FK Csíkszereda az éllovas Lieşti otthonából hozott el egy pontot, a megyeszékhelyi gárda továbbra is az egyetlen veretlen csapat az 1. csoportban, míg az FC Székelyudvarhely idegenbeli döntetlenjével megszerezte első pontját. Mindkét csapat bravúrt hajtott végre. [caption id="attachment_37375" align="aligncenter" width="4928"]Az éllovastól hozott pontot az FK Csíkszereda Fotó: László Róbert / archív Az éllovastól hozott pontot az FK Csíkszereda Fotó: László Róbert / archív[/caption] Döntetlennel zárták a Hargita megyei csapatok a labdarúgó 3. Liga hatodik fordulóját. Az FK Csíkszereda az 1. csoport éllovasától hozott el egy pontit, míg az FC Székelyudvarhely Barcarozsnyón szerezte meg idénybeli első pontját. Az FK az éllovas Sporting Liești otthonában szerepelt szombaton, ám a találkozó színvonala nem volt túl magas, hiszen az elmúlt heti esőzések a pályán is nyomot hagytak. A talaj felázott, helyenként a pályán tócsák is maradtak, így mindkét csapatnak nehéz volt főleg a lapos átadások célba juttatása. A hazaiak mindössze egy ziccerig jutottak, az FK-nak pedig két óriási helyzete volt, ám egyik csapat sem tudta ezeket kihasználni, így gól nélküli döntetlennel zártak a felek. Az FK Csíkszereda az egyedüli csapat az 1. csoportban, amely még nem kapott ki, és csupán két pont a hátránya a listavezetővel szemben, úgy, hogy egy meccsel kevesebbet játszottak a megyeszékhelyiek. Barcarozsnyón is nagyon vizes és csúszós pályán játszott az Olimpic Cetate és az FC Székelyudvarhely. A meccset az udvarhelyiek bátran kezdték, és helyzetük is volt, míg a hazaiak a 9. percben hibáztak egy ziccert. A vendégek nyomása a 25. percben góllá érett, Sambake átadásából Bálint Róbert 18 méterről az ellenfél kapujának jobb felső sarkába lőtte a labdát. A gól után megélénkült a barcarozsnyóiak játéka, a 30. percben Bálint Botond hatalmas védéssel tartotta meg az udvarhelyiek vezetését. A második félidőben a házigazdák irányítottak, a 60. percben pedig ki is egyenlítettek. A gól után összekapták magukat a vendégek, rendre veszélyes helyzeteket alakítottak ki, de gólig nem jutottak el. Eredmények 3. Liga, 6. forduló: Sporting Lieşti – FK Csíkszereda 0–0, Bar­carozsnyói Cetate FC – FC Szé­kelyudvarhely 1–1, CSM Roman – Atletico Vaslui 2–1, Bákói Aerostar – FC Szászhermány 1–1, Olimpia Râmnicu Sărat – Metalosport Galac 3–0, SC Bákó – Știința Miroslava 2–2, Sportul Chișcani – Avântul Valea Mărului 3–2. A CSM Paşcani szabadnapos volt. 1. Lieşti 6 4 1 1 10–2 13 2. Vaslui 6 4 0 2 13–6 12 3. FK Csíkszereda 5 3 2 0 4–1 11 4. Szászhermány 5 3 1 1 9–3 10 5. Olimpia 6 3 1 2 9–6 10 6. Metalosport 5 3 1 1 4–3 10 7. Miroslava 5 3 0 2 7–5 9 8. Chişcani 6 2 2 2 5–7 8 9. SC Bákó 5 2 1 2 10–7 7 10. Roman 6 2 0 4 9–14 6 11. Aerostar 6 1 2 3 7–6 5 12. Barcarozsnyó 6 1 2 3 6–8 5 13. Valea Mărului 5 1 1 3 9–14 4 14. Paşcani 5 1 1 3 10–19 4 15. Udvarhely 5 0 1 4 2–13 1 A következő fordulóban az FK Csíkszereda a Barcarozsnyói Olimpic Cetatet, az FC Székelyudvarhely a Sportul Chişcani csapatát fogadja HN-összeállítás