Pontot „bányásztak” Balánbányán

A 11. forduló mérkőzéseit játszották a megyei és körzeti labdarúgó-bajnokságban szereplő csapatok. A 4. Liga három részre szakadt, az Udvarhely körzeti csoportjainak két listavezetője őrzi veretlenségét, két gárda továbbra is várja az első sikerét, míg a Csík körzeti két rangadója döntetlennel zárult.

Becsült olvasási idő: 7 perc
Döntetlen született a Töviske – Loki SE rangadón Fotó: Veres Nándor

Három részre szakadt – legalábbis egyelőre úgy tűnik – a megyei labdarúgó-bajnokság mezőnye. A 4. Liga tíz csapata közül a listavezető VSK Gyergyószentmiklós előnye ugyan négy pont az üldöző Agyagfalvával szemben, és ez nem behozhatatlan, ám az elmúlt évekhez hasonlóan a Békény-parti város csapata egyelőre magabiztosan vezeti a tabellát. A Lendület és a Golimpiakosz próbálja tartani a lépést az éllovassal, a 11. fordulóban mind a három csapat nyert, ám a hatodik Roseal és a hetedik Ezüstfenyő között már óriási a szakadék. A hétvége meglepetését a zetelakiak okozták, a Fenyő Balánbányán „ikszelt”, a Bányász így egy helyet vesztett a tabellán, míg a másik rangadó győztese, az FC Csíkszentsimon a Roseal legyőzésével két helyet javított.

A Csík körzetiben két rang­adót rendeztek, ám egyi­ken sem jutottak dűlőre a fe­lek, míg az éllovas Gyi­mes­bükk a vártnál ugyan ne­hezebben, de végül megnyerte a Csík­szent­már­ton elleni találkozót, miközben az üldöző Csík­szent­do­mo­kos kiütéssel győzte le a Sörkert focisait. Az első öt csapatot öt pont választja el egymástól, és ugyanennyi a különbség az ötödik és hatodik helyezett között is, míg a hetedik helyezettől az utolsóig minden csapat egy győzelemnyi távolságra áll az előtte álló csapattól.
Az Udvarhely körzeti mind­két csoportjának első helyezettje továbbra is veretlen, viszont Betfalva már hat pontra van üldözőitől, míg Varság csak kétpontos előnyt tudott kiharcolni. A B csoport két utolsója még keresi a győzelem felé vezető utat, és míg Zeteváralja már szerzett pontot, addig Bogárfalvának ez sem sikerült még. Az A csoportban az éllovas előnye tetemes, azonban négy üldözője egymással is harcol a dobogós helyekért, míg a B csoportban a két utolsót leszámítva minden csapat mindössze egy győzelemnyi távolságra van az előtte álló gárdától.

4. Liga
Székelyudvarhelyi Golimpiakosz – Csíkcsicsói Ezüstfenyő 2–1, FC Csíkszentsimon – Székelyudvarhelyi Roseal 6–3, Balánbányai Bányász – Zetelaki Fenyő 3–3, Székelykeresztúri Egyesülés – VSK Gyergyószentmiklós 1–6, Homoródalmási Homoród – Agyagfalvi Lendület 1–5.