Pont nélkül maradtak

Nem termett sok babér a megyei csapatok számára a labdarúgó harmadik liga 12. játéknapján. A Székelyudvarhelyi FC nem tudta megtörni a hazai pálya átkát, és egy újabb sima zakóba szaladt bele, míg az FK Csíkszereda a feljutásra pályázó Nemeszsuk otthonában maradt alul. [caption id="attachment_16408" align="aligncenter" width="960"]Emberhátrányban nehéz dolga volt az SZFC-nek Fotó: Pál Árpád Emberhátrányban nehéz dolga volt az SZFC-nek Fotó: Pál Árpád[/caption] Pontokért utazott a Kolozs megyei Nemeszsukra az FK Csíkszereda harmadik ligás labdarúgócsapata, ahol a helyi Unirea volt az ellenfele, amely a második ligába való feljutást célozta meg az idei szezonra. Ennek tükrében nem volt könnyű dolguk a csíkiaknak, akik a legnagyobb helyzetet Kovács révén hagyták ki az első félidőben. Az első 45 perc viszont nem a helyzetekről, hanem a kőkemény küzdelemről szólt. A csapatok egymást megfogták a középpályán. A térfélcserét követően előbb még Györgyi veszélyes szabadrúgását kitornázta a hazai kapus, majd a 62. percben kapitulált a vendégvédelem. Gavrilescu kapta tisztán a labdát a tizenhatoson belül és zúdított védhetetlenül Husar kapujába. Alig tíz perc múlva Luca el is döntötte a mérkőzés sorsát, amikor szabadrúgásból védhetetlenül csavart az FK kapujába. A Székelyudvarhelyi FC meg szerette volna törni a hazai pálya átkát Radnót ellen, és végre megszerezni első pontjait szurkolói előtt. Ez viszont elmaradt. A vendégek Balea révén már a tizedik percben megszerezték a vezetést, majd pár perc múlva emberelőnybe is kerültek. Tamás Előd ért kézzel a labdába a tizenhatoson belül, amiért piroslap és büntető is járt. Utóbbit viszont Bálint Botond bravúrral védte. Ettől erőre kapott az SZFC, és jöttek a helyzetek. Előbb Bálint Rajmond lövését még hárítani tudták, de a 32. percben Szőcs lövése már az egyenlítést jelentette. A félidőt viszont nem tudta kihúzni az SZFC, és a 38. percben újból hátrányba kerültek. A szünet pedig nem tett jót az udvarhelyieknek, akik teljesen átadták az irányítást a radnótiaknak, akik gólokkal büntettek. A hajrában Ungur két alkalommal is betalált Bálint kapujába. Az őszi idény utolsó fordulójában az SZFC Fugyivásárhelyre látogat, míg az FK a Dést fogadja. [box type="shadow" ]III. liga, 5. csoport, 12. forduló Székelyudvarhely FC – Radnóti SK 1–4 (1–2) Gólszerzők: Szőcs (32.), illetve Balea (10.), Stoica (38.), Ungur (83., 89.). Nemeszsuki Unirea – FK Csíkszereda 2–0 (0–0) Gólszerzők: Gavrilescu (62. perc) és Luca (74.). A forduló további eredményei: Zilahi FC – Alsógáldi Industria FC 0–2, Szászrégeni Lendület – Fugyivásárhelyi SK 4–0, Lénárdfalvi SK – Kolozsvári Sănătatea 4–2, Dési Unirea – Almásbalázsházi Luceafărul 3–0, Nagyváradi Luceafărul – Máramarosszigeti VSK 1–1. 1. Szászrégeni Lendület 12 9 1 2 27–10 28 2. Alsógáldi Industria 12 9 1 2 25–16 28 3. Nemeszsuki Unirea 12 8 3 1 24–9 27 4. Nagyváradi Luceafărul 12 7 4 1 26–8 25 5. Máramarosszigeti CSM 12 7 2 3 24–13 23 6. Lénárdfalvi ASF 12 7 0 5 28–20 21 7. FK Csíkszereda 12 6 1 5 15–16 19 8. Kolozsvári Sănătatea 12 5 1 6 20–22 16 9. Radnóti SK 12 5 1 6 16–19 16 10. Fugyivásárhelyi SK 12 4 2 6 13–18 14 11. Dési Unirea 12 3 1 8 14–25 10 12. FC Székelyudvarhely 12 2 1 9 10–28 7 13. Zilahi FC 12 1 3 8 8–25 6 14. Almásbalázsfalva 12 0 1 11 13–34 1 Négy pont idegenből Az FK Csíkszereda U17-es és U19-es csapatai a Botoșani ISK vendégei voltak az országos ifjúsági labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában. Mindkét csapat pontokat szerzett. A nagyok döntetlent értek el, míg a kicsik megőrizték veretlenségüket és sima diadalt arattak. Eredmények, 1. csoport: U19-es korosztály: Botoşani ISK – FK Csíkszereda 1–1 (0–0) /az FK gólszerzője: Dán Szabolcs/; U17-es korosztály: Botoşani ISK – FK Csíkszereda 0–4 (0–2) /Zsombori Zsolt 2, Bartha Norbert, Tankó Hunor/.[/box] HN-összeállítás