Parázs meccseken vereség

Verekedésekkel tarkított mérkőzéseken szenvedett vereséget a Gyer­gyószentmiklósi Progym jég­korongcsapata a hazai pontva­dászatban a Galaci Dunăreától. A szombati mérkőzést követően a rendfenntartók mentették meg a lincseléstől a játékvezetőket. [caption id="attachment_20529" align="aligncenter" width="620"]Majdnem megverték szombaton a játékvezetőt egy technikai gól miatt Fotó: gyindex.ro Majdnem megverték szombaton a játékvezetőt egy technikai gól miatt Fotó: gyindex.ro[/caption] Négy találkozót rendeztek a hazai jégkorongbajnokságban a hétvégén, a pontvadászat 13. dupla fordulójának utolsó meccsét holnap Brassóban rendezik. A Steaua Csíkkarcfalván megerőltetés nélkül győzte le a Sportul Studenţesc csapatát szombaton és tegnap délelőtt is, míg pénteken és szombaton Gyergyószentmiklóson parázs mérkőzést vívott a Progym és a Dunărea. Az összecsapást a Duna partiak nyerték, a sikereknek köszönhetően a bajnoki címvédő újra vezeti a pontvadászatot. Verekedések meccse Noha a nem várt módon kezdte a Progym pénteken a Dună­rea elleni hazai meccsét, a gyer­gyó­szent­miklósiak számára szomorúan ért véget a találkozó. Hurtaj tíz másodperccel a kezdőbedobás után szerezte meg a Progym számára a vezetést, és ez volt az utolsó alkalom is, hogy a hazaiak gólelőnyben lehettek. A 7. percben Irimia egyenlített, fél perccel később Hildebrand a vezetést is megszerezte a Dunărea számára. A 18. percben gyors gólváltás történt: előbb Kiricsenko egyenlített, ám 23 másodperccel később Krajci révén újra a Duna partiak vezettek. A második játékrész első 131 másodpercében újabb két Dunărea-gól esett, ezt követően a 26. percben pedig az indulatok is elszabadultak a jégen. Pál Ferenc, Kozma és Szőcs Irimiát és Munteanut szemelte ki magának, a bunyó után a játékosok a büntetőpadon pihentek 12-14 percet. Másfél perccel később Molnár Zoltán és Durkech találta meg egymást, a gyergyói hokis 2+2-es, a galaci szlovák 2 perces büntetőt kapott, az emberelőnyből pedig a Duna partiak újabb gólt szereztek, majd a 35. percben Krajci duplázott. Az utolsó játékrészben Molnár Zoltán szépített, majd Neculával is összevert, a bunyó utáni emberelőnyt a Dunărea újra gólra váltotta, így a Duna partiak fölényes győzelmet arattak. A két csapat szombati összecsapása is izgalmasra sikeredett. A galaci csapat a 4. percben vezetést szerzett, ezt hét perccel később megduplázták, a 16. percben Madarász szépített, de erre is volt válasza a Dunăreának, majd kevéssel az első szünet előtt Molnár Zoltán újra egyre faragta a Progym hátrányát, így a hazaiak bizakodva várták a második játékrészt. A meccs felénél 24 másodperc alatt a Dunărea hokisai kétszer is mattolták Molnár Szabolcs kapust, igaz, fél perccel később Kiricsenko is eredményes volt egy perccel később, majd a 37. percben újra a galaciak ünnepelhettek. A második szünet előtt Daradics és Hildebrand ment ölre, így a 40. percben megvolt a napi verekedés is. Az utolsó játékrész 17. másodpercében Nagy buktatta No­vakot, a jogosan megítélt büntetőlövést a Progym cseh légiósa értékesítette, másfél perccel később Halimov, majd a 44. percben Daradics gólja hozta vissza a győzelmi reményeket a gyergyói csapat számára. Az 56. percben kettős emberhátrányba került a Dunărea, a fölényt pedig ki is használta, és ekkor szabadult el a pokol a gyergyószentmiklósi műjégpályán. A kettős emberhátrányban védekezésre beálló Progym-hokisok egy, a kapujuk előtti tömörülést követően nem tudtak felszabadítani, Pál Zoltán pedig az eléje került korongot a kapura lőtte. A lövés pillanatában egy gyergyói védő a kaput kilökte a helyéről, így a mérkőzés játékvezetője technikai gólt ítélt. Ekkor a zsűriasztalhoz korcsolyázó játékvezetőt három gyergyói hokis, Pál Ferenc, Molnár Zoltán és Molnár Szabolcs is követte, egyikük meg is lökdöste a sípmestert, ennek következtében mindhárman fegyelmi büntetést kaptak. A találkozó utolsó percében még sikerült a Progymnak szépítenie, ám az egyenlítés már nem jött össze. A mérkőzést követően a játékvezetőket több hazai hokis és a nézők is megfenyegették, a lincselés elkerüléséért a rendfenntartók gyűrűjében hagyták el a sípmesterek a gyergyószentmiklósi jégpályát és a várost is. Unalmas meccsek A Steaua és a Sportul Studenţesc közötti mérkőzéseknek csupán egy kérdése volt, mennyivel nyernek a „bakák” az egykor szebb napokat is megélt „diákok” ellen. Szombaton 12 percet kellett várni az első gólra, a Steaua a második játékrészben esélyt sem adott ellenfelének, míg az utolsó harmadra a már elfáradt Sportul könnyű préda volt. Szombaton a meccs feléig túljutott a tíz lőtt gólon a Steaua, a harmadik harmadra már csak két sorral léptek jégre a „bakák”, akiknek a játékán inkább az unalom, mint a harciasság volt érezhető. Eredmények Gyergyószentmiklósi Progym – Galaci Dunărea 3–8 (2–3, 0–4, 1–1) /Hurtaj (1.), Kiricsenko (18.), Molnár Z. (49.), illetve Irimia (7.), Hildebrand (7., 28.), Krajci (18., 35.), Donika (22.), Szőcs (23.), Durkech (55.)/ és 7–8 (2–3, 1–4, 4–1) /Madarász (16.), Molnár Z. (20.), Kiricsenko (29.), Novak (41.), Halimov (42.), Daradics (44.), Basilidesz (60.), illetve Pál Z. (4., 56.), Munteanu (11., 30.), Szőcs (17.), Durkech (28.), Popa (29.), Hildebrand (36.)/. Bukaresti Steaua – Bukaresti Sportul Studenţesc 15–0 (1–0, 9–0, 5–0) és 20–2 (4–0, 13–0, 2–2). Kopacz Gyula