Otthon tartotta a trófeát a Sapientia

Körbeverésekkel és a Sapientia U23 csapatának győzelmével ért véget a harmadik alkalommal megrendezett jégkorong Székelyföld Kupa. Minden részt vevő csapatban új játékosok mutatkoztak be.

A jó teljesítményt nyújtó győztes Sapientia csapata Fotó: szja.ro

A honi felnőtt jégkorongbajnokságban szereplők közül három csapat felkészülési meccseken lépett jégre a hétvégén a Csíkkarcfalván megrendezett 3. Székelyföld Kupán. A házigazda Sapientia új fiatalokkal a soraikban, köztük az orosz Makszim Aselovval, a Háromszéki Ágyúsok Péter Andorral, Györffy Szilárddal, Antal Lászlóval és Részegh Zsolttal a fedélzetén, valamint a Bukaresti Steaua Makszim Szamankovval, Jiri Ondracekkel és Radek Cippel megerősítve várta a hétvégét, akiket kiegészített a Romániai U20-as válogatottja.
Utóbbi csapat nem igazán tudta felvenni a versenyt a felnőttcsapatokkal, de tisztességesen helytállt. A többi három csapat körbeverte egymást, és jobb gólarányának köszönhetően a Sapientia U23 lett a tornagyőztes, akik hat percet leszámítva – a Steaua elleni harmadik harmad elejét – kiegyenlített, jó meccseket játszottak.
Előzetesen a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK is kapott meghívót a tornára, ám egyik csapat sem utazott el, ám utóbbiak szakvezetése – Szilassy Zoltán és Góga Attila – jelen volt a második napon.

Románia U20 – Háromszéki Ágyúsok 2-5; Bukaresti Steaua – Sapeentia U23 6-5, Sapientia U23 – Románia U20 9-1, Steaua – Háromszéki Ágyúsok 1-2, Románia U20 – Steaua 1-8, Sapientia U23 – Háromszéki Ágyúsok 5-2.
A torna végeredménye: 1. Sapientia U23 6 pont, 2. Bukaresti Steaua 6 p., 3. Háromszéki Ágyúsok 6 p., 4. Románia U20 0 p.