Ötgólos győzelmet arattak

A mezőny alsó feléhez tartozó CSU Suceava vendége volt a Székelyudvarhelyi KC a román férfi kézilabda-bajnokság kilenecedik játéknapján. Dragan Djukics legénysége a félidőben még döntetlenre állt, majd a másodikba állva hagyta ellenfelét, aminek köszönhetően tartja a lépést az élmezőnnyel. Egy kis szünetet követően hétvégén folytatódott a román férfi kézilabda-bajnokság pontvadászata a kilencedik forduló meccseivel. A Székelyudvarhelyi KC alakulata a nem éppen combos CSU Suceava vendége volt. A diadal megszerzése azért volt nagyon fontos az udvarhelyi alakulat számára, hogy ne szakadjanak le a tabella élén állóktól. Az összecsapás elején fej fej mellett haladt a két csapat, hol az egyik, hol a másik vezetett, többször volt egyenlő az állás. Az udvarhelyi csapat beszámolójában meg is jegyzik, hogy az SZKC mind támadásban, mind pedig védekezésben követett el hibákat, ezért is lehetett végig szoros az első harminc perc (15–15). A pihenő viszont jót tett az SZKC-nak, sokkal pontosabb játékot mutattak a fiúk. Jól ment az átlövőknek a gólszerzés, a találatok több mint felét ők jegyezték. A 44. perctől az ifi válogatott Buzogány Barna állt a kapuba. A fiatal hálóőr bravúrt bravúrra halmozott, tizenkét percig nem kapott gólt – persze kellett a jó védekezés is. Ebben a periódusban Dragan Djukics legénysége héttel is vezetett, míg a végén öttel nyertek. A SZKC kilenc fordulót követően az ötödik helyen áll 17 ponttal, míg a tabellát a címvédő Bukaresti Dinamo vezeti 21 egységgel. A következő fordulóban rangadót rendeznek Udvarhelyen, hiszen a CSM Bukarest érkezik vendégségbe. Eredmény, 9. forduló: CSU Suceava – Székelyudvarhelyi KC 26–31 (15–15) /az SZKC gólszerzői: Dragas (képünkön) 6, Krivokapics, Ghiță 4-4, Szőke, Szadovij, Kovacevic 3-3, Mihalcea, Baranau 2-2, Balázs, Tálas, Csog, Vilovszki 1-1/. HN-összeállítás