Országos bajnokságot rendeztek

Péntektől vasárnapig Háromszék adott otthont a sprint-, közép- és hosszútávú egyéni és váltó tájfutó országos bajnokság 2021-es kiírásának, amelynek mintegy 400 résztvevője volt. A verseny a Román Tájfutó Szövetség és a VSK Csíkszereda közös szervezésében zajlott – közölte lapunkkal a VSK Csíkszereda. Pénteken Sepsiszentgyörgyön, szombaton és vasárnap délelőtt a Rétyi-nyírben, vasárnap késő délután Kézdivásárhelyen tartottak seregszemlét, ahol több korcsoportban hirdettek győztest. A 2021-es tájfutó országos bajnokság háromszéki mozzanatának első versenynapján rendezték meg a Sepsi Grand Prix-t, ami egy bemutató, a tájfutást népszerűsítő viadal volt. A sepsiszentgyörgyi Erzsébet parkban megtartott megmérettetésen összesen 117-en álltak rajthoz, és tizenhárom korosztály legjobbjai állhattak fel a dobogóra. Szombatra a Rétyi-nyírbe költözött az országos bajnokság mezőnye, ahol előbb középtávú megmérettetésre, majd a váltók küzdelmére került sor. 31 kategóriában összesen 400-an sorakoztak fel. Ugyancsak a természetvédelmi terület adott otthont vasárnap délelőtt a tájfutók hosszútávú viadalának is. A sportolók vasárnap délután Kézdivásárhelyre tették át a főhadiszállásukat, ahol a Tájfutó Sokadalomra keresztelt városi sprinttel (rövidtáv) ért véget az országos bajnokság – áll a közleményben.