Nyolcból semmi

Mindkét székelyföldi csapat vereséget szenvedett hazai pályán a jégkorong Erste Ligában, míg a barcaságiak kétgólos sikert könyveltek el.

Rengeteg hiba jellemezte a Sportklub – DVTK meccset   Fotó: László F. Csaba

A jégkorong Erste Liga idei idényében először érkeztek magyarországi alakulatok Erdélybe és kezdték el a küzdelmeiket. A túra első napján a DVTK Jegesmedvék a Sportklubbal, az Újpest a GYHK-val, míg a BJAHC a Brassóval vette fel a harcot.

Csíkszeredában az addig még nyeretlen Sportklub és a három meccs óta nyeretlen DVTK csapott össze. A miskolciak kezdtek aktívabban, de első emberelőnyét a Sportklub kihasználta az új igazolás, Welsh révén. Az öröm keveset tartott: Lövei, majd Razumnyak is betalált. A második felvonásban a Sportklub futott az eredmény után, de a harmad végére 3-3 állt a táblán. A zárófelvonás elején egy védelmi megingást követően a DVTK újfent vezetéshez jutott, és innen nem volt meg a lehetősége a Sportklubnak, hogy visszajöjjön, bár helyzetei voltak.

Gyergyószentmiklóson a listavezető és még veretlen Újpest vendégeskedett. Coatte révén húsz perc után vezettek a vendégek. A második felvonásban fokozta a tempót a címvédő GYHK, Bodó révén egyenlítettek, de a harmad vége előtt Tiala megint vezetéshez juttatta a vendégeket. A zárófelvonásban is a GYHK volt sokkal aktívabb, és Bodó révén jött is az egyenlítés, majd a hosszabbítás és a szétlövés. A hazai oldalon Szigeti és Császár volt eredményes, míg túloldalt Kovács és Kiss P. A hatodik párban viszont Kiss P. megint, így a bónuszpontok Újpestre vándoroltak.

Brassóban is szoros meccs volt a Corona és a BJAHC között. Az 57. percben 3-3 volt az állás még, ám VanWormer találata, majd Valchar üres kapus gólja három pontot ért a Brassónak.

Eredmények, Erste Liga
Csíkszeredai Sportklub – DVTK Jegesmedvék 3-4 (1-2, 2-1, 0-1)
Gól: Welsh (9.), Levin (22.), Becze (35.), illetve Lövei (10.), Razumnyak (13.), Kulesov (29.), Esteves (43.).
Gyergyói HK – Újpest 2-3 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 0-1) – sz. u.
Gól: Bodó (22., 52.), illetve Coatta (13.), Tiala (39.), Kiss P. (65. - GWS).
Brassói Corona – BJAHC 5-3 (2-2, 1-0, 2-1)
Gól: Valchar (7., 59.), Gajdó B. (14.), Zagidulin (22.), VanWormer (57.), illetve Szabó B. (16.) Culigin (20.), Mozer (49.).

A mai műsor: Csíkszeredai Sportklub – Újpest (18.30), Gyergyói HK – BJAHC (18.30), Brassói Corona – DVTK Jegesmedvék (18.30), Debreceni DEAC – Dunaújvárosi Acélbikák (19.00), Ferencváros-Telekom – FEHA19 (19.30).