Nyertek a horvátok, bajban a belgák

A katari labdarúgó-világbajnokság vasárnapi játéknapján Japán óriási lehetőséget szalasztott el, a belgák meglepetésre kikaptak Marokkótól, Horvátország pedig simán nyert.

Szalmaláng. A kanadai gólra néggyel válaszoltak a horvátok

Azzal, hogy a japán csapat az első körben 2-1-re legyőzte Németországot, egy csapásra érdekes lett az E csoport tegnap délben rendezett Japán – Costa Rica találkozója. Aztán kiderült, hogy ez a mérkőzés is csatlakozott a katari focivébé nézhetetlen találkozóinak sorába, az első félidőben egyetlen kapura tartó lövést sem láttunk. A két csapat elképzelés nélküli gyürkőzése a 81. percig tartott, ekkor az addig semmit sem csináló Costa Rica valahogy vezetést szerzett. Japán későn ébredt és óriási lehetőséget szalasztott el, az első meccsen 7-0-s vereséget szenvedett Costa Rica pedig 3 ponttal gazdagodott. Egyetlen kaput találó lövés elég volt ehhez a közép-amerikaiaknak. Eredmény: E csoport: Japán – Costa Rica 0–1 (0–0). Gólszerző: Fuller (81.).
Furcsán kezdődött és – az erőviszonyok ismeretében – még furcsábban ért véget vasárnap délután az F csoport 2. fordulójának nyitómeccse. A marokkói kapus, Jaszin Bunu még végigénekelte a himnuszt a pályán, aztán rosszul lett, és kezdéskor már Munir Mohamedi állt a kapuban. Batshuayi rögtön meg is tornáztatta, a belgáknál volt többet a labda, ám a félidő hajrájában Marokkó első kaput eltaláló lövésével gólt szerzett – igaz, a mexikói sípmester a VAR-ral konzultálva érvénytelenítette, mivel Courtois-t ketten is lesről indulva zavarták. Fordulás után változatos, lendületes volt a játék, a marokkói helyzetekben inkább benne volt a gól. A 73. minutumban Szabiri az alapvonal közeléből be is talált, s hiába állt be a belga aranygeneráció csapatába a sérüléséből felépült Lukaku is, újabb találatot ismét csak az „Atlasz oroszlánjai” szereztek: Witsel hibái után Abuhlal lőtte ki a felsőt, beállítva a végeredményt.
A csoport másik mérkőzésén Kanada mindössze 68 másodperc után betalált a horvát kapuba – a leggyorsabb gólt a vb-k történetében a török Hakan Sükür szerezte 2002-ben, Davies találata a top tízbe sem fér be. A piros-fehér kockások előbb egy érvénytelen, majd szünet előtt két érvényes gólt is lőttek, fordulás után újabb két gólt szerezve magabiztosan nyertek.
Eredmény: F csoport, 2. forduló: Belgium – Marokkó 0–2 (0–0). Gólszerzők: Szabiri (73.), Abouhlal (90+2.). Horvátország – Kanada 4–1 (2–1). Gólszerzők: Kramaric (36., 70.), Livaja (44.), Majer (90+5.), illetve Davies (2.). Csütörtökön a horvát–belga rangadó ki-ki meccs lesz a továbbjutás szempontjából, Hazardéknak nyerniük kell a továbbjutáshoz.