Női kézilabda

A német válogatott az oroszoktól, a horvát a svédektől kapott ki hazai pályán a női kézilabda-világbajnokság európai selejtezőjében. Az orosz válogatott a 11 gólig jutó Anna Kocsetova vezérletével 22–20-ra nyert Dessauban, kedvező helyzetből várhatja tehát a hazai visszavágót. A horvátok a szünetben még három góllal vezettek, ám végül 24–23-ra kikaptak otthon a svédektől. A franciák és a montenegróiak is nagy lépést tettek a vb-részvétel felé, előbbiek hét, utóbbiak kilenc góllal győztek hazai környezetben. Montenegró az első félidő után döntetlenre állt Izlanddal, de a szünet után az egyaránt kilenc gólt lövő Katarina Bulatovics és Milena Knezsevics gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutást. Mint ismeretes, a magyarok és a románok is idegenben nyertek. Eredmények: Spanyolország – Szlovákia 25–19, Németország – Oroszország 20–22, Franciaország – Szlovénia 27–20, Horvátország – Svédország 23–24, Montenegró – Izland 28–19, Szerbia – Románia 26–32, Hollandia – Csehország 33–23, Ukrajna – Lengyelország 18–24, Ausztria – Magyarország 20–33.