Nincs vk-pont

Ruhpolding adott otthont a sílövő-világkupa ötödik futamának is, amely során három versenyt rendeztek. Az első napon az egyéni számokra került sor, ahol a női mezőnyben a csíkszeredai Tófalvi Éva és a gyergyótekerőpataki Ferencz-Fórika Réka is rajthoz állt. Egyik sportolónak sem sikerült továbbjutnia a másnapi tömegrajtos versenyre. Tófalvi az 58. helyen zárt, míg Réka a 90. helyen. Kettejük közé csúszott be Luminiţa Pişcoran, aki a hatvanadik pozícióban zárt. A 15 kilométeres versenyt az olasz Dorothea Wierer nyerte meg, a finn Kaisa Makarainen, illetve a cseh Gabriela Soukalova előtt. Másnap a legjobb harmincnak a tömegrajtos versenyt rendezték. Itt Soukalova nyert, megelőzve két német sportolót, Franziska Hildebrand, illetve Laura Dahlmeier személyében. A tegnapi váltóversenyeken Ukrajna négyese szerepelt a legjobban Németország és Olaszország előtt. A Tófalvi Éva, Luminiţa Pişcoran, Ferencz-Fórika Réka és a Cirstea Florina alkotta romániai négyes a 17. helyen fejezte be a versenyt, 6:52.9 perccel lemaradva az éllovastól.