Népes részvétel

Többévnyi kihagyás után újfent Mikulás-kupával díjazott asztalitenisz-versenyt rendeztek Csíkszeredában. A megmérettetés egyben Amatur N kategóriás turné is volt, amelyre nem kevesebben, mint 68-an neveztek be. Az első helyet végül a sepsiszentgyörgyi Balázs Gergő szerezte meg. [caption id="attachment_18086" align="aligncenter" width="620"]Az asztalitenisz-verseny díjazottjai Fotó: László Róbert Az asztalitenisz-verseny díjazottjai Fotó: László Róbert[/caption] A néhány évnyi kihagyás után újra megrendezett asztalitenisz Mikulás-kupán hat­vannyolc versenyző vett részt Csík­szeredában. A színvonalas verseny sepsiszentgyörgyi győzelemmel zárult, miután a döntőben Balázs Ger­gő 3–0 arányban diadalmaskodott a maroshévízi Barabás Sándor fölött. A harmadik helyen a szintén sep­siszentgyörgyi Nagy Magor és a gyer­gyószentmiklósi Keresztes Zoltán osztozkodhatott. A szervezők ezúton is köszönik a támogatást a Hargita Megyei Szabadidő Sportegyesületnek, a Juventus Alapítványnak és Fancsali Kálmánnak. A verseny az országos Amatur hálózatba B kategóriás turnéként beszámító megmérettetés is volt egyben. Eredmények: 1. Balázs Gergő (Sepsiszentgyörgy), 2. Barabás Sándor (Hévíz), 3. Nagy Magor (Sepsiszentgyörgy) és Keresztes Zoltán (Gyergyószentmiklós); 5–8. Györfi Szabolcs (Szentmiklós), Farkas Loránt (Szereda), Fazakas Gergely (Szereda), Nyisztor József (Szereda). HN-információ