Nem bírtak a sereghajtóval az udvarhelyiek

Lehetetlen feladatnak bizonyult a három pont begyűjtése a sereghajtó elleni hazai mérkőzésén a Székelyudvarhelyi FC-nek, amely két értékes pontot hagyott a pályán a pénteki bajnokin.

Fotó: Hodgyai István

Szintén pénteken, az idény eddigi legsúlyosabb vereségét szenvedte el az FK Csíkszereda, féltucatnyi gól kapott hazai pályán az éllovastól.

A bajnoki tabella harmadik helyét célozta meg pénteken a Székelyudvarhelyi FC a 3. Liga 11. játéknapjának nyitómérkőzésén, ehhez azonban az ötödik csoport sereghajtójának legyőzése mellett a Sepsi OSK fiókcsapatának is le kellett győznie a bajnokság jelenlegi harmadik helyezettjét, az esélyesebbnek tartott Brassói SR Municipalt. A háromszékiek ki is tettek magukért, 2–1-re győztek a Cenk alattiak ellen, azonban az udvarhelyiek nem bírtak a Zernyesti Cetate ellen. Hiába támadták végig az első félidőt, számtalan helyzetet kialakítva, ezek rendre kimaradtak, a zernyestiek pedig hősiesen védték a számukra kedvező eredményt.
A fordulás után öt perccel váratlanul, szinte véletlenül érkezett az udvarhelyiek gólja, Simó beívelése a vendégek kapujában kötött ki. Az SZFC akár növelhette volna előnyét, de Gabriel Rădulescu vezetőedző tanítványai nem tudtak élni a lehetőségekkel, míg az egyre bátrabban focizó vendégek egy szögletrúgásnál, szintén váratlanul, megszerezték az egyenlítő gólt.
Az udvarhelyiek kezdhették elölről a rohamokat, de ezek hatékonysága bőven hagyott kívánnivalót maga után, játékukra inkább a zavarodottság volt jellemző, miközben az egyre pimaszabbul focizó zernyestiek már a győztes gól megszerzésében is lehetőséget láttak. A hosszabbításban Mitra Szilárd egy pirosat érő taktikai szabálytalansággal érte el, hogy legalább egy pont biztosan Udvarhelyen maradjon.
A zsernyestiek mellett szombaton kisebb bravúrt hajtottak végre a kézdivásárhelyiek is, akik rácáfolva a papírformára ponttal tértek vissza a CSO Plopeni otthonából.

Az eddigi legrosszabb

Az FK Csíkszereda II. a listavezető Suceavai Forestát fogadta pénteken az 1-es csoport nyitómérkőzésén, az odavágón elszenvedett súlyos vereség után volt mit törlesztenie Demény Norbert alakulatának. A bukovinaiak azonban esélyt sem adtak a visszavágásra, magabiztos, lendületes játékkal nagyarányú győzelmet arattak a csíkiakat ellen, a bukovinai 4–0 után, Csíkszeredában 6–0-ra hengereltek. Ezzel az FK a legsúlyosabb vereségét szenvedte el az idényben, és egyre inkább leszakad a mezőnytől: egy győzelemmel, három döntetlennel és hét vereséggel, illetve a nem éppen dicséretre méltó 3–23-as gólaránnyal továbbra is a csoportjának a sereghajtója.

3. Liga, 11. forduló

1. csoport: FK Csíkszereda II. – Foresta Suceava 0–6, Şomuz Fălticeni – Ştiinţa Miroslava 3–0, Viitorul Darabani – VSK Bákó 0–2, Dante Botoşani – Ceahlăul Karácsonkő 3–1, Rapid Brodoc – Radóci Bucovina 2–3.

3. Bucovina

5. csoport: Székelyudvarhelyi FC – Zernyesti Olimpic 1–1, SK Blejoi – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 3–1, Sepsi OSK II. – Brassói SR Municipal 2–1, Brassói Kids Tâmpa – SK Păuleşti 1–1, VSK Plopeni – Kézdivásárhelyi SE 0–0.

1. Blejoi 11 8 2 1 30–6 26
  2. Plopeni 11 7 2 2 12–4 23
  3. SR Municipal 11 5 2 4 15–13 17
  4. SZFC 11 5 1 5 22–12 16
  5. Olimpic Cetate 11 4 3 4 16–15 15
  6. Păuleşti 11 4 3 4 11–15 15
  7. Kids Tâmpa 11 3 3 5 11–17 12
  8. Sepsi OSK II. 11 3 3 5 13–20 12