Negyedik helyen zártak

A házigazda Szlovénia, maximális pontszámmal, húzta be a tornagyőzelmet, míg a romániai válogatott két győzelemmel és négy vereséggel a negyedik helyen zárta a Ljubljanában megrendezett Beat Covid19 elnevezésű nemzetközi jégkorongtornát. Zárult Szlovénia fővárosában, Ljubljanában a Beat Covid19 elnevezésű nemzetközi jégkorongtorna. A hat csapatot – Szlovénia, Ausztria, Franciaország, Románia, Ukrajna, Lengyelország – felvonultató tornát mini-világbajnokságnak is nevezték, amelynek mezőnye Dél-Koreát és Magyarországot leszámítva megegyezik a Divízió I/A csoportos világbajnokság mezőnyével. A világbajnokságot viszont a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) a tavaly és idén is törölte a programjából a járványügyi helyzetre hivatkozva. A tornát az igencsak tartalékos romániai válogatott jól kezdte, hiszen előbb szűkös verséget szenvedtek a világelitből búcsúzó Franciaországgal, majd Ukrajnát legyőzték. Ezt követően viszont 5–0-ra kikaptak Szlovéniától. A hétvégére két meccse maradt a válogatottnak. Előbb Ausztriával, majd zárásként Lengyelországgal mérték össze erejüket. Az Ausztria elleni meccs, igencsak barátságos jellegű 60 percet hozott, amelyen az osztrákok érvényesítették a papírformát, és minden harmadot megnyerve 5–0-ra húzták be a találkozót. Az utolsó 20 perc viszont megmutatta, hogy miért nem volt értelme ennek a tornának. Egyik válogatott sem erőltette meg magát, és valósággal a sportág megcsúfolása zajlott a jégen, amely időszak alatt mindössze 10 kapura lövés történt. A mérkőzés legjobbjának a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Fodor Csanádot választották a romániai csapatból. A torna zárónapján Románia – Lengyelország találkozót rendeztek. A két csapat közti meccs a negyedik helyről szólt. A csapatok legutóbb 2019-ben találkoztak a tallini világbajnokságon, ahol 3–2-es romániai győzelem született, hosszabbítás után. Ez a meccs gyakorlatilag azt jelentette, hogy a válogatott feljutott a Divízió I/A csoportba. Abból a keretből Szlovéniában mindössze hatan voltak ott most Ljubljanában: Polc, Tőke, Bors, Constantin, Casaneanu és Jemeljanenko. A romániai alakulat Limanszki, illetve Constantin találataival kétszer is vezetett, de a lengyelek mindannyiszor egyenlíteni tudtak. A rendes játékidőben nem született döntés. Jöhetett a hosszabbítás, amely harmadik percében a Brassói Coronát erősítő Albert Zagidulin pontozott, Fodor Csanád passzából, behúzva a bónuszpontot. A mérkőzés legjobbjának a Coronát erősítő Bors Hubát választották. Felkészülési torna, eredmények 4. forduló: Ausztria – Románia 5–0 (2–0, 2–0, 1–0) /gólszerzők: Harnisch (6.), Richter (11.), Nissner (29.), Ganahl (31.), Thaler (57.)/; Szlovénia – Lengyelország 2–1 (1–1, 1–0, 0–0); Ukrajna – Franciaország 2–4 (0–1, 1–0, 1–3). 5. forduló: Lengyelország – Románia 2–3 – h. u. (1–1, 0–1, 1–0, 0–1) gólszerzők: Aron Chielewski (13., 45.), illetve Jevgenyij Limaszki (8.), Mircea Constantin (23.), Albert Zagidulin (63.); Franciaország – Ausztria 2–3 (1–3, 0–0, 1–0); Ukrajna – Szlovénia 2–3 (1–0, 1–3, 0–0). A torna végeredménye: 1. Szlovénia 15 pont, 2. Ausztria 12 pont, 3. Franciaország 9 pont, 4. Románia 5 pont, 5. Lengyelország 4 pont, 6. Ukrajna 1 pont