Négy udvarhelyi a válogatottban

A Székelyudvarhelyi KC férfi-kézilabdaklub négy játékosa kapott behívót különböző román válogatottakba. Ketten az ifjúságiba, míg ketten a felnőttbe. A nagyok kikaptak. Csog Vencel három hétre kidőlt a sorból egy könyöksérülést követően. Szünetel a román férfi első osztályú bajnokság, a válogatottaké a főszerep ebben az időszakban. Négy Székelyudvarhelyi KC-játékos kapott meghívót a román nemzeti gárdába. Ketten – Csog Vencel és Csáki Ferenc az ifjúsági –, ketten – Tálas Huba és Chike Onyejekwe – pedig a felnőttkerettel készülnek. Előbbiek számára nincs semmiféle selejtezőmeccs, barátságos találkozókat és felkészülési tornát iktatott be Ovidiu Mihăilă szövetségi kapitány. Az elmúlt héten hazai környezetben Portugália ellen léptek pályára három ízben. Jól ment a játék Csognak ezeken. Az elsőn a csapat legeredményesebbje volt kilenc találattal. A másodikon kétszer, a harmadikon pedig ötször volt eredményes. Utóbbin a sportoló könyöksérülést szenvedett, három hét kényszerpihenő vár rá. Csáki is jól szerepelt, összesen hat találatot jegyzett. A fiatal átlövő elutazott a csapattal. A napokban Ausztriában szerepelnek egy háromcsapatos felkészülési tornán. A felnőttválogatott elkezdte a világbajnoki selejtezőt Bécsújhelyen az osztrákok ellen. A szerda esti meccsen a házigazdák végig vezetve 27–24-re nyertek. A két SZKC-játékos, Tálas és Onyejekwe a találkozó második félidejében lépett pályára. Románia a soron következő összecsapását ma 18 órától Olaszország ellen játssza Călărași-on. Magyar tornagyőzelem A magyar férfi-kézilabda-válogatott nyerte a debreceni Provident Kupát, miután vasárnap 13 góllal legyőzte az olimpián induló argentin csapatot. A találkozó egyben a magyar szövetség korábbi kommunikációs igazgatója, Diószeghy Zsolt emlékmérkőzése volt. A torna első összecsapásán a magyarok Fehéroroszországot győzték le 12 góllal. Eredmények: Argentína – Fehéroroszország 30–23, Magyarország – Fehéroroszország 32–20, Magyarország – Argentína 28–15 (14–9). Nyert a Fradi, kikapott Nagybánya Az FTC-Rail Cargo Hun­garia 32–28-ra legyőzte a vendég német Thüringer HC-t a budapesti Syma Csarnokban a női kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjának negyedik fordulójában, így nagy lépést tett előre a középdöntőbe vezető úton. A magyar együttes jövő vasárnap Kaproncán, a sereghajtó Podravka otthonában lép pályára. A román ezüstérmes Nagybányai HCM óriási mérkőzésen egygólos vereséget szenvedett az A csoportban az orosz Rosztov Don vendégeként. A nagybányai együttes félidőben még egy góllal vezetett, de a második félidőre a hazaiak jobban felpörögtek, és 27–26 arányban nyertek. A nagybányai csapat ezzel nehéz helyzetbe került a középdöntőbe való jutást illetően, hiszen az orosz csapattól és a Larviktól egyaránt 4-4 pontra kerültek. A Győri ETO, illetve a Bukaresti CSM mérkőzései tegnap este lapzárta után értek véget. HN-összeállítás