Négy csíkszeredai a sítájfutó világbajnokságon

Krasnojarszkban tartják a sí­tájfutók világbajnokságát. A viadal a 2019-es téli Universiade helyszínén zajlik és a sítájfutó-vb az esemény főpróbája. A világbajnokságon három csíkszeredai sportoló és egy edző vesz részt. [caption id="attachment_45858" align="aligncenter" width="1000"] A sprintversenyben Csúcs Klaus érte el a csíkiak közül a legjobb helyezést[/caption] Szibériában, Krasnojarszkban tartják a sítájfutók világbajnokságát, az eseményen Romániát három sportoló és egy edző képviseli, mindannyian a VSK Csíkszereda csapatából kerültek ki. Csúcs Klaus, Suciu Simion és Szép Zoltán sportolóként, Csúcs András edzőként van jelen a vébén. A csíki sportolók az első versenyszámban, a vegyes váltóban nem voltak érdekeltek, így szerdán a sprint volt számukra az első megmérettetés. A hóviszonyok szempontjából egy nagyon változatos pályán zajlott a verseny, mert helyenként kásás, vizes, nehéz hóban, máshol pedig fagyott pályán haladt a mezőny. A férfiaknál és a nőknél is svéd győzelem született: a hölgyeknél a svéd Tove Alexandersson 8 másodperccel bizonyult gyorsabbnak az orosz Polina Frolovánál, míg a dobogó harmadik fokára a finn Salla Koskela állhatott fel. A férfiaknál hatalmas harc folyt az érmekért, sokáig úgy tűnt, hogy a dobogót a hazaiak foglalják el teljesen, de a svéd Ulrik Nordberg nem hagyta annyiban a dolgokat és mindössze másfél másodperccel nyert az orosz Andrej Lamov és a szintén orosz Szergej Gorlanov előtt. A csíkiak közül Csúcs Klaus volt a leggyorsabb, ő a 29. helyen ért célba, Suciu Simion a 39., Szép Zoltán a 42. lett. A verseny után Csúcs Klaus azt mondta, a verseny nagyon jó volt, de még nem szokta meg a szervezete az ötórás időeltolódást, ennek ellenére elégedett a teljesítményével. Tegnap a nők, ma pedig a férfiak középtávú versenyére kerül sor. HN-információ