Négy bajnoki címet szereztek

Öt Hargita megyei sportoló vett részt a veterán atléták fedett pályás országos bajnokságán, és mind­annyian érmekkel tértek haza. Nagy Elemér minden számban győzött, amelyben rajthoz állt.

Spănachi, Csiszér, Nagy és Imre. Dobogón zártak Fotó: Gentiana SE

Bukarest adott otthont az elmúlt hétvégén a veterán atléták fedett pályás országos bajnokságának, amelyen öt Hargita megyei sportoló is jelen volt. Csíkszeredából négy, Székelyudvarhelyről egy sportoló vállalta a megmérettetést, mindannyian legalább egy éremmel tértek haza. A megyebeli veterán atléták közül kiemelkedő volt Nagy Elemér teljesítménye, a VSK Székelyudvarhely sportolója előzetesen négy számban szerepelt a nevezési listán, végül három viadalon indult és egyiken sem talált legyőzőre. Két érmet szerzett a csíkszeredai Făcăoaru Mioara, Spănachi Ilie és Imre István, míg Csiszér Csongor egy számban zárt dobogós helyen. Érdekesség, hogy Csiszér és Făcăoaru egy fővárosi klub leigazolt sportolójaként szerepelt a viadalon.

A helyezések

50 évesek. Făcăoaru Mioara (Bukaresti Mișcarea CFR SK): 3000 m síkfutás: 3. hely; 3000 m gyaloglás: 1. hely. Nagy Elemér (VSK Székelyudvarhely): 60 m síkfutás: 1. hely; 200 m síkfutás: 1. hely; 400 m síkfutás: 1. hely. Csiszér Csongor (Bukaresti Mișcarea CFR SK): 3000 m síkfutás: 2. hely; 3000 m gyaloglás: 4. hely.
60 évesek. Spănachi Ilie (Gen­ti­a­na SE Csíkszereda): hármasugrás: 3. hely; távolugrás: 2. hely.
65 évesek. Imre István (Gen­ti­a­na SE Csíkszereda): 60 m síkfutás: 6. hely; 200 m síkfutás: 4. hely; 400 m síkfutás: 2. hely; 800 m síkfutás: 3. hely.