Művészeti alapok a sikeres felvételihez

Idén is meghirdette képzőművészeti tehetséggondozó programját a gyergyószentmiklósi Pro Terra Alapítvány: az évről évre megszervezett, szaktanárok által irányított műhelymunkák lehetőséget biztosítanak a felvételi előtt álló Gyer­gyó térségi diákoknak a fejlődésre.

Boncina-Székely Szidónia
Becsült olvasási idő: 3 perc
Művészeti alapok a sikeres felvételihez
Fotó: Boncina-Székely Szidónia

Tizenkét évvel ezelőtt indította útjára a hiánypótló kezdeményezést a Pro Terra Alapítvány, azzal a céllal, hogy a képzőművészeti középisokolákba készülő diákok lehetőséget kapjanak a szakmai felzárkózásra. Gyergyószentmiklóson és térségében – bár nincs középiskolai képzőművészeti oktatás – sok tehetséges, képzőművészet iránt érdeklődő diák dönt úgy, hogy ezen a területen folytatja tanulmányait Csíkszeredában, Székelyudvar­helyen, vagy akár Sepsiszentgyörgyön.


Hirdetés

– Idén tíz diákkal indítottuk el a programot, közülük ketten már az elején eldöntötték, hogy mégsem ez a pálya, amin továbbindulnának. Minden év tavaszán pályázati alapokból igyekszünk lehetőséget teremteni a szakmai felzárkózásra, bár tudjuk, hogy a hat alkalom kevés arra, hogy a résztvevők felvegyék a versenyt azokkal, akik már ötödik osztálytól művészeti oktatásban részesülnek. Így mindig hangsúlyozzuk a diákoknak, hogy a műhelymunkák mellett az otthoni gyakorlás és a motiváció is rendkívül fontos

– mondta el tapasztalatait Szőcs Zsuzsanna, a Pro Terra Alapítvány vezetője, programfelelős. 
Hozzátette: jövő évtől felvételi vizsgán választják ki a programban részt vevő legmotiváltabb diákokat. 
A márciusi hétvégeken lezajlott tehetséggondozó alkalmakon a csíkszeredai és székelyudvarhelyi művészeti középiskolák tanárai – Váncsa Mónika, Siklódy Ferenc és Lakatos Gabriella – foglalkoztak a résztvevőkkel, megadva nekik a felvételihez szükséges alapokat. 
A szombaton lezárult program kapcsán Szőcs Zsu­zsanna kiemelte: a „művészetis” élet, a képzőművészetnek a személyiségre gyakorolt kedvező hatása, a támogató környezet lehetőséget ad a kamaszoknak arra, hogy szárnyakat növesszenek, a művészet által elinduljanak az önismeret útján.
A program az Erdélyi Tehetségsegítő Tanács, valamint a magyarországi Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Nemzeti Tehetség Program és a Bethlen Gábor Alap támogatásával jött létre.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!