Mozgalmas időszakon vannak túl a cselgáncsozók

Számtalan versenyen, illetve edzőtáborban vettek részt a csíkszeredai cselgáncsozók az elmúlt időszakban, és egyre jobb eredményeket érnek el. A csíkiak közül többen is a válogatott olimpiai keretébe kerültek, illetve a világranglistán is szépen haladnak felfelé. Mozgalmas időszakon vannak túl a cselgáncsozók Bár hivatalosan minden belföldi országos bajnoki lejárt, a csíkszeredai cselgáncsozók a nemzetközi porondon pallérozódnak és versenyről edzőtáborba vonulnak. A felkészülés sorát Hargita­fürdőn kezdték meg a sportolók Albu Botond vezérletével, edzői útmutatásai mellett tizenketten. A magashegyi alapozó edzőtábort követően az úti cél Antalya volt, ahol Orbán Lehel, Koncz Botond, Papp Róbert Flórián, Stoica Márk, Szőcs Elemér, illetve Dávid László részt vett az úgynevezett Olympic Training Camp-en, ahol 400 sportoló mellett gyakoroltak a küzdelmi edzőtáborban. A világ legjobb cselgáncsozóival készülhettek, hiszen többek közt itt voltak az azeri, orosz, magyar vagy épp a grúz dzsúdókák is. A táborban napi 10-10 küzdelem szerepelt a programban, délelőtti és délutáni lebontásban. Ezt követően jöttek a versenyek. A sort Orbán Lehel és Dávid László kezdte meg Kaunasban az U21-es Európa-kupán. Mindkét sportoló helytállt, ám intéssel veszítették meccseiket. Szőcs Elemér Bukarestben világkupa-tornán vett részt, ahol két mérkőzést megnyert, majd a legjobb nyolc közé jutásért golden scorral alulmaradt soros ellenfelével, majd a vigaszágon sem folytathatta. Jobban ment a küzdelem Dá­nél Sándor tanítványának, Bili­bók Mártonnak, aki a Győrben megrendezett U15-ös Európa-kupán az előkelő második helyet szerezte meg a 81 kilogrammosok között. További négy sportoló egy-egy Európa-kupán vett még részt. Az ausztriai Liebnitzben Radvánszki Szilárd (ISK Csíkszereda, edzője Dániel Albert) és Dávid László két győzelem és két vereség mellett helyezetlenül zárt, míg Orbán Lehelnek a kilencedik hely jutott ki. Az U18-asoknak kiírt Európa-kupán a lengyelországi Bielsko Bialán Radvánszki Ádám (ISK Csíkszereda, Dániel Albert) a kilencedik lett, míg Kajtár Endre (Hargita Judo Club, Czikó Levente) helyezetlenül zárt. A sportolók küzdelmeik sorát hétvégén folytatják a mexikói Can­cúnban, ahol Szőcs Elemér, Stoica Márk, illetve Papp Róbert Flórián felnőtt Grand Prix-versenyen igyekszik helytállni. Jó hír viszont a csíki sportolóknak, hogy az ifik közül Radvánszki Szilárd, illetve Radvánszki Ádám bekerült a válogatottba és utaznak a hónap végén Kaunasban sorra kerülő korosztályos Európa-bajnokságra. Sőt előbbi részt fog venni a Győrben megrendezendő Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Orbán Lehel, Stoica Márk, illetve Koncz Botond a junior olimpiai keret tagja lett, míg Szőcs Elemér a felnőttkeret tagjává vált. És hogy ezek a versenyek nem hiábavalók, arról az aktuális világranglista is beszél, ahol a sportolók egyre jobban kúsznak felfelé. Szőcs Elemér a felnőttek között a 106., a junioroknál Koncz Lehel 21., Orbán Lehel a 33., míg Dávid László a 68., az ifiknél Radvánszki Szilár az előkelő 14., míg Radvánszki Ádám a 34. helyen áll. Albu Botond edző zárásként megjegyezte, hogy a belföldi, illetve a külföldi versenyeken való részvételt Csíkszereda Önkormányzata biztosítatta sportpályázatán keresztül, míg az önrészhez az IngService, illetve a M.Tabac cégek járultak hozzá. Darvas Attila