MotoGP

Spanyol, francia és olasz sikerek születtek az idei gyorsaságimotoros-világbajnokság 11. futamán, a Cseh Nagydíjon. A Moto3 géposztályban Niccolo Antonelli nyert, az olasz versenyző pályafutása első futamgyőzelmét aratta a gyorsaságimotoros-vb-n, sőt eddig még dobogóra sem állhatott. A Moto2-t Johann Zarco nyerte, a francia sikerével növelte előnyét a pontverseny élén. A királykategória brnoi futamát Jorge Lorenzo nyerte, az idei ötödik győzelmét arató spanyol beérte az eddigi éllovas Valentino Rossit. Lorenzo 38. alkalommal nyert futamot a MotoGP-ben, ezzel utolérte a már visszavonult Casey Stonert, és már csak hárman vannak előtte az örökrangsorban: Rossi (85), Giacomo Agostini (68) és Mick Doohan (54). A dobogósok: MotoGP: 1. Jorge Lorenzo (Yamaha), 2. Marc Márquez (Honda), 3. Valentino Rossi (Yamaha). Az összetett állása: 1. Lorenzo 211 pont, 2. Rossi 211 p., 3. Márquez 159 p. Moto2: 1. Johann Zarco, 2. Tito Rabat, 3. Alex Rins (mind Kalex). Az összetett állása: 1. Zarco 224 p., 2. Rabat 145 p., 3. Rins 144 p. Moto3: 1. Niccolo Antonelli, 2. Enea Bastianini (mindketten Honda), 3. Brad Binder (KTM). Az összetett állása: 1. Danny Kent 199 p., 2. Bastianini, 3. Romano Fenati 122 p.