Megvan a szezon első győzelme

Konstancán aratta a 2020/2021-as idény első győzelmét a VSK Csíkszereda férfi kosárlabdacsapata, kedden este a házigazdák ellen diadalmaskodott a Lászlófy Botond által irányított gárda. Tegnap szoros mérkőzést játszottak a csíkiak a CSO Voluntari ellen, ám a bravúr nem jött össze.

Megszületett a VSK Csíkszereda első győzelme a 2020/2021-es férfi kosárlabda-bajnokságban: Lászlófy Botond tanítványai kedden este Konstancán a házigazda ABC Athletic Neptun ellen arattak hétpontos győzelmet. A csíkiak remekül kezdték a mérkőzést, az első negyedben tizenhárom pontos előnyre tettek szert, a második játékrészben ezt eggyel tudták növelni. A harmadik negyedben a házigazdák felzárkóztak, az utolsó játékrészben viszont a csíkiak nem engedték már ki a meccset a kezükből, így a végén megnyerték az összecsapást, amellyel egyúttal visszavágtak a tengerpartiaknak a Románia-kupa első selejtezőkörében elszenvedett vereségért.
Tegnap a csíki csapatnál jóval erősebb kerettel rendelkező CSO Voluntari ellen játszottak a Lászlófy-tanítványok, az első negyed feléig szoros volt az állás, onnantól viszont az ellenfélnek sikerült elhúznia, és gyakorlatilag a játékrészben összeszedett előnyük jelentette a végén a különbséget, noha a második és harmadik negyedet megnyerték a csíkiak. – Mindkét mérkőzésen jól játszott a csapat annak ellenére, hogy volt két hiányzónk, ketten pedig sérülten vállalták a játékot. Az idény első sikerét támogatóinknak és szurkolóinknak ajánljuk karácsonyi ajándékként – nyilatkozta lapunknak Lászlófy Botond. A VSK Csíkszereda edzője hozzátette, nem sokat pihenhet a csapat, hiszen a jövő héten Focșani-ban a Bukaresti Steaua és a Kolozsvári U-BT ellen lépnek pályára, ezt hétnapos szünet után egy craiovai kiszállás követ, amely során a házigazda VSK-U és a Bukaresti Dinamo vár a csíki csapatra.

Konstancai ABC Athletic Neptun – VSK Csíkszereda 68:75 (14:27, 17:18, 21:15, 16:15). A csíki pontszerzők: Dainius Chatkevicius 19, Miles Anthony Bowman Jr 16 (1 x 3), Emanual McKoy Shepherd 12, Matevz Magusar 11 (1 x 3), Vlad Ioan Corpodean 11, Zerkula Zoltán 3 (1 x 3), Octavian Costin Șerbănescu 3.
VSK Csíkszereda – CSO Voluntari 67:80 (14:29, 17:11, 29:23, 17:17). A csíki pontszerzők: McKoy Shepherd 25, Bowman Jr 14 (1 x 3), Corpodean 14 (2 x 3), Șerbănescu 6 (2 x 3), Raul Olariu 4, Magusar 3 (1 x 3), László Arnold 1.