Megtört a jég: Sportklub-siker a Fradi ellen

Tíz vesztes mérkőzést követően a Csíkszeredai Sportklub a Ferencváros-Telekom ellen szerezte meg idénybeli első győzelmét. Kőkemény rangadót húztak be a kék-fehérek.

Darvas Attila
Szikrázó, igazi rangadón törte meg rossz sorozatát a Sportklub Fotó: Pál Zoltán / Csíkszeredai Sportklub

Feszültségektől nem mentes napokon van túl a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata, amely zsinórban tíz Erste Liga-meccset bukott el. Az eredménytelenségnek meglettek az áldozatai, hiszen a korábbi vezetőedző, illetve két légiós távozott.

A „sértett vad” szerepében levő kék-fehérek pedig a magyar bajnoki címvédő Ferencváros-Telekomot fogadták a tizenegyedik meccsen. Hozó Levente fiai pedig mindent beleadtak. Welsh és Becze előnyös találataival a 26. percben kettővel mentek, hogy a Fradi még a zárófelvonás előtt egyenlítsen.

A záró húsz percben sorra kapta a Sportklub a hátrányokat, amelyekből nem jött ki jól, és Turbucz kettős emberelőnyben szerzett góljával az 52. percben a Fradi átvette a vezetést. A Sportklub rögtön válaszolt. Egy remek Péter Balázs-akció végén Milan passzolt a hálóba, emberhátrányban. A hajrában a Sportklub ment neki jobban, és Becze az 58. percben egy lesgyanús szituációban – a játékvezetők visszanézték a helyzetet – saját kipattanóját értékesítette megnyerve az összecsapást és remélhetőleg pontot téve a rossz sorozatnak.

Gyergyószentmiklóson a címvédő GYHK kőkemény meccset vívott a Debreceni DEAC ellen. Két harmadot követően 2-2 volt az állás, de a záró húsz percre a piros-fehérek mattolták a debrecenieket, és zsinórban szerzett három góllal a maguk javára döntötték el a mérkőzést.

Brassóban a Dunaújváros vendégeskedett, ahol szintén kiegyenlített hatvan percnek lehettek szemtanúi a nézők, amely találkozót a Corona végül 4-2 arányban végül behúzott.

Péntek este a Sportklub a Dunaújvárost, a GYHK a Ferencvárost, míg a Brassó a Debrecent fogadja 18.30 órai kezdettel.

Erste Liga, eredmények
Csíkszeredai Sportklub – Ferencváros-Telekom 4-3 (1-0, 1-2, 2-1)
Gól: Welsh (20.), Becze (26., 58.), Milan (53.), illetve Crespi (34.), Tóth A. (38.), Turbucz (52.).
Gyergyói HK – Debreceni DEAC 5-2 (0-1, 2-1, 3-0)
Gól: Horvath (25.), Orbán (36.), Tranca (44.), Bodó (45.), Sylvestre (52.), illetve Novotny (15.), Bucskin (29.).
Brassói Corona – Dunaújvárosi Acélbikák 4-2 (1-1, 2-1, 1-0)
Gól: Williams (12.), Kóger (22.), Valchar (26.), Sills (56.), illetve Lorraine (14., 29.).