Meglepetésre a DEAC áll nyerésre az Újpest ellen

A Debreceni EAC két meccselőnyre tett szert az Újpest ellen a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, míg a Ferencváros 3–0-s összesítés után közel volt a söpréshez, de a Miskolci DVTK Jegesmedvék csapata megragadta az esélyt a folytatásra. Egy győztes meccsre került a Debreceni EAC, míg a Ferencváros első meccskorongját elrontotta a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében. Holnap a két magyarországi párharc az ötödik meccsel folytatódik. A Ferencváros a Miskolci DVTK Jegesmedvék elleni párharc negyedik meccsét úgy várhatta, hogy amennyiben nyer, akkor söpréssel és elsőként jut az Erste Liga 2021/2022-es kiírásának elődöntőjébe. Ahogy azt a korábbi három meccsen is megszokhattuk, kiegyenlített és óvatos volt az első harmad. A másodikban felpörgette játékát a Fradi, de Duschek remek napot fogott ki, kapuja érintetlen maradt negyven perc után is. A 36. percben aztán a DVTK szerzett vezetést, Elgestal és Galajda lépett ki, az akciót a légiós fejezte be. A Jegesmedvék hokisai a folytatásban is hősiesen védekeztek, majd a vendégek egy védelmi hibáját ismét Elgestal használta ki. Tóth Gergő szépítő találata visszahozta a ferencvárosi reményeket, a hajrában jöhetett a kapuslehozatal, de egyenlítés helyett Elgestal üres kapus gólt szerzett. A meccset a DVTK nyerte, összesítésben viszont az FTC 3–1-re vezet, a párharc holnap a budapesti Tüskecsarnokban folytatódik. A Debreceni EAC az Újpest elleni párharcát remekül indította, hiszen már az első meccsen elvette a lilák pályaelőnyét. A második meccsen kozmetikázott ugyan az Újpest, de Debrecenben már nem termett babér a harmadik meccsen a fővárosiaknak. Ennek fényében ha a vendégek nem akartak nehéz helyzetbe kerülni, akkor nyerniük kellett volna. A hazaiaknál Dalecky, az újpestieknél Kovács Alex nem állt az edzők rendelkezésére. Az UTE ezúttal is gyors góllal kezdett, Suter járt túl Hetényi eszén, de kisvártatva Turcotte egyenlített. A debreceni támadó azonban hamarosan megsérült, így a hazai stábnak bele kellett nyúlnia a sorokba. A 9. percben újra vezetett az UTE: Coatta a levegőben ért bele egy lövésbe. A vendégek is elveszítették egy emberüket, Csergő nem tudta folytatni a játékot egy ütközés után. A második játékrészben Suter szabálytalansága miatt emberelőnybe került a DEAC, és ebből a házi pontkirály, Spirko lőtt szépségdíjas gólt. Három perccel később az előző összecsapás hőse, Berta lövését követően még kijött Rajnáról a korong, a csapatkapitány az ismétlést viszont már bevágta. A záróharmadban is a DEAC volt lendületben, és kihasználta a vendégek hibáit: előbb Berta maradt őrizetlenül, majd három perc múlva Novotny egyéni akcióból talált be a vendégek kapujába. A hajrában megint a cseh csatár emberelőnyben lőtt még egy gólt. A DEAC összesítésben 3–1-re vezet, és holnap Újpesten ki is vívhatja a továbbjutást. De ehhez nyerniük kellene a debrecenieknek. Két sima győzelem A Háromszéki Ágyúsok a román jégkorongbajnokságban újabb két összecsapást tudtak le. Hazai pályán fogadták a Bukaresti Sportul Studențescet, és amint az várható volt, két sima győzelemmel intézték el az egyetemistákat, előbb 18–1 (7–0, 8–0, 3–1), majd 19–1 (3–1, 7–0, 9–0) arányban győzedelmeskedtek. Ezzel a hat ponttal ideiglenesen visszakerültek a negyedik helyre a tabellán 40 pontjukkal, eggyel megelőzve a VSK Galac csapatát, amely ugyanakkor két találkozóval kevesebbet tudott le közvetlen riválisához képest. A negyedik helyért vívott ádáz csatában az Ágyúsok és a Galac még két meccset játszik egymás ellen, Kézdivásárhelyen. Ezeknek a találkozóknak az időpontja még nem ismert.

Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzés Debreceni EAC – Újpest 6–2 (1–2, 2–0, 3–0) /Turcotte (3.), Spirko (27.), Berta (30., 46.), Novotny (49., 55.), illetve Suter (1.), Just (9.)/. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a DEAC javára. Miskolci DVTK Jegesmedvék – Ferencváros 3–1 (0–0, 1–0, 2–1) /Elgestal (36., 53., 60.), illetve Tóth G. (55.)/. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Ferencváros javára. A Brassói Corona – Gyergyói HK és a MAC HKB Újbuda – Csíkszeredai Sportklub negyeddöntő harmadik mérkőzései tegnap este lapzárta után értek véget, a gyergyóiak ma 18.30-tól a Cenk alatt, míg a csíkiak 19 órától a magyar fővárosban játsszák le az egyik fél negyedik sikeréig zajló negyedik meccset.