Meglepetések fordulója

Nem sikerült egyetlen vendéglátó csapatnak sem győznie a labdarúgó 2. Liga 5. fordulójában. Ezen a statisztikán a Sellenberknek van még esélye változtatni.

Illusztráció Fotó: Veres Nándor

Pontot ugyan szereztek, ám meccset nem nyertek a házigazda csapatok a labdarúgó 2. Liga 5. fordulójában: négy döntetlen mellett a vendégek öt pályáról vitték el mind a három pontot – ez meglepetésnek számít. Az FK Csíkszereda Zsilvásárhelyről ponttal tért haza.
Először lépett pályára idén  az FK felnőtt csapatában Simon Máté, a fiatal csíki kapus viszont nem úszta meg kapott gól nélkül. A zsilvásárhelyi találkozót egy nagyon rossz minőségű gyepszőnyegen játszotta a két csapat, ennek ellenére az első félidő elég iramosra sikerült, hiszen mindkét hálóőrnek volt védenivalója. A 44. percben egy Babati-lövést mentett szögletre a házigazdák kapusa, a sarokrúgást követően pedig Kelemen szerezte meg a csíkiaknak a vezetést.
A pihenő után határozottabban játszottak a támadásban a Viitorul Pandurii focisai, az 54. percben Mrsulja ugyan gólt ért el, de Apró ellen szabálytalanságot követett el a hazaiak focisa, így a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A 72. percben emberhátrányba kerültek a zsilvásárhelyiek, ám az előnyt a csíkiak nem tudták kihasználni, a Viitorul Pandurii a kiállítás után is veszélyesebben támadott, és a 85. percben Gîrbiță kiegyenlített.
Az 5. forduló eredményei: Corvinul – Concordia 2-2, Resicabánya – Progresul Spartac 0-0, Viitorul Pandurii – FK Csíkszereda 1-1, Alexandria – Slatina 0-1, Dés – Bodzavásár 2-4, Mioveni – Újszentes 0-1, Tunari – Ceahlăul 0-1, Chindia – Slobozia 0-1, Metaloglobus – FC Argeş 1-1. A Sellenberk – Steaua meccset holnap 17.30-tól játsszák.