Meglepetés Csíkszeredában

Negyvenhét gólt lőtt a hétvégén az ISK Gyergyószentmiklós a CSM Suceavának a hazai U16-os jégkorongbajnokság harmadik fordulójában, a meglepetés viszont a Vákár Lajos Műjégpályán született. Csíkkarcfalván közel háromszáz gyerek hokizott szombaton. [caption id="attachment_39481" align="aligncenter" width="1400"]Közel háromszáz gyerek hokizott szombaton Csíkkarcfalván Fotó: László Róbert Közel háromszáz gyerek hokizott szombaton Csíkkarcfalván Fotó: László Róbert[/caption] Nem várt eredménnyel zárult a hazai U16-os jégkorongbajnokság harmadik dupla fordulója: szombaton óriási fölénnyel nyert az ISK Csíkszereda, tegnap viszont a jóval gyengébb játékerőt képviselő Bukaresti Steaua Rangers-Husky egygólos győzelmet aratott Györgypál Tamás tanítványai fölött. Gyergyószentmiklóson nem a győztes kiléte volt a kérdés, hanem az, hogy hány gólt kap a CSM Suceava a helyi ISK csapatától. Szombaton az ISK Csíkszereda már az első harmadban nagy fölénnyel – 5–0-ra – vezetett a Steaua Rangers-Husky ellen, a második harmad három, az utolsó újabb hat csíki gólt hozott úgy, hogy a vendégek kapura alig lőttek. Ehhez képest a tegnapi meccsen is nekiesett ellenfelének az ISK, ám a fővárosiak remekül védekeztek, a csíki lövések többsége még a kapuig sem jutott el, a korongok a hátvédekben folyamatosan elakadtak. A bukarestiek ellentámadásokra építettek, ez a taktika a második játékrész közepén be is jött, másfél perc alatt két gólt ütöttek Róth kapujába. Hiába folytatódtak a csíki rohamok, a játék képe nem változott: a bukarestiek védelme áttörhetetlennek bizonyult. Az 54. percben Karda visszahozta a csíki reményeket, ám Lupascu tanítványai kivédekezték gyakorlatilag az egész meccset, így megszerezték első idénybeli sikerüket, míg az ISK számára a tegnapi volt az első találkozó, amit a hazai bajnokságban elvesztettek. A felnőtt pontvadászatban a Steaua Csíkkarcfalván a Sportult fogadta, szombaton ugyan vezetett a „diákcsapat”, ám a „bakák” hamar magukra találtak és könnyedén húzták be a meccset. Az U20-as bajnokságban az ISK Csíkszereda szombaton aranygóllal nyert Brassóban, tegnap viszont hazai környezetben győzte le a Steauát. Szombaton a Hargita Megyei Jégkorong Egyesület szervezésében zajlott U8–U10-es torna Csíkkarcfalván, ahol 25 csapat és összesen mintegy háromszáz gyerek hokizott. Eredmények Felnőttbajnokság: Steaua – Sportul Studențesc 13–3 és 16–2. U20: Brassói Corona – ISK Csíkszereda 3–4 – aranygóllal; ISK Csíkszereda – Steaua 6–1. U16: CSM Suceava – ISK Gyergyószentmiklós 1–25 és 1–22; ISK Csíkszereda – Steaua Rangers-Husky 14–0 és 1–2; Galaci Dunărea – Brassói Corona 4–6 és 3–2. Kopacz Gyula