Megizzadt az ezüstérmes

Bátran küzdött a Minaur otthonában a Székelyudvarhelyi VSK, időnként rá is ijesztett a múlt idény ezüstérmesére.

Fotó: CS Minaur Baia Mare

A végén kijött a különbség a két gárda között, de az udvarhelyieknek nincs szégyellnivalójuk.

Nehéz feladat várt Sipos Lóránt tanítványaira péntek délután, amikor a férfi kézilabda Bölények Ligája tizedik játéknapján a Székelyudvarhelyi VSK a múlt idény ezüstérmes, a Nagybányai Minaur otthonában lépett pályára.
A papírforma ellenére az első negyedórában remekül tartotta magát az udvarhelyi alakulat, az egyensúly 8–7-es állásnál bomlott meg, amikor a nagybányaiak kapusa, Buzogány Barna lehúzta a rolót, együttese pedig tíz perc alatt hatra növelte előnyét (15–9). A VSK azonban nem adta fel, a hajrára kettőre csökkentette hátrányát, végül 16–13-as állásnál fordultak a csapatok.
A szünet után rengeteget hibázott a házigazda, ezt kihasználta a VSK, a 40. percben ki is egyenlítette az állást. A Nagybánya azonban rendezte sorait, összeszedte magát, és végül ötgólos előnnyel, 32–27-re nyerte a találkozót.
A látottak alapján a házigazdák a biztos győzelem tudatában félvállról vették a mérkőzést, edzőjük teljesen megforgatta a kispadot, mindenkinek, még a legfiatalabbaknak is játéklehetőséget adott. A Minaur teljesítménye erősen ingadozott, miközben a VSK mindent beleadott, és ez meg is látszott az eredményen.
– Ismerős a forgatókönyv, alaposan felkészülünk a mérkőzésre, igyekszünk felnőni a feladathoz, de túl sokat hibázunk, és ezekért kemény árat fizetünk. A célunk továbbra is a bennmaradás, egy új igazolás is folyamatban van, reméljük, mindez segíteni fog – nyilatkozta a mérkőzés után Sipos Lóránt, a VSK vezetőedzője.
A székelyudvarhelyiek 3 ponttal a 13. helyen állnak, megelőzve a pont nélküli sereghajtó nagyváradiakat, míg hátrányuk a 12. VSK Vasluihoz képest szintén három egység.

Férfi kézilabda, Bölények Ligája, 10. forduló

Nagybányai Minaur – Székelyudvarhelyi VSK 32–27, CSU Suceava – Bukaresti Steaua 31–31, Nagyváradi VSK – VSK Focșani 27–29, Bukaresti CSM – Temesvári Poli 31–22, Konstancai VSK – HC Bodzavásár 31–31, Bákói VSK – Tordai Potaissa 31–31, VSK Vaslui – Bukaresti Dinamo 31–40 .

1 Bukaresti Dinamo 8 8 0 0 299–230 24
2 Konstancai VSK 9 8 0 1 263–226 24
3 Nagybányai Minaur 9 7 0 2 271–242 21
4 CSM Focșani 9 6 1 2 256–255 19
5 Bukaresti CSM 9 6 0 3 266–257 18
6 Bukaresti Steaua 8 5 0 3 225–207 15
7 Tordai Potaissa 9 4 0 5 249–245 12
8 HC Buzău 9 4 0 5 262–263 12