Megint hetet ütött a Sportklub

Második gyergyószentmiklósi mérkőzését is megnyerte a jégkorong Erste Liga székelyföldi negyeddöntőjében a Csíkszeredai Sportklub, amely immár az egyik fél negyedik sikeréig tartó összecsapást 3–1-re vezeti a Gyergyói Hoki Klub ellen. A vasárnap esti találkozót a házigazdák remekül kezdték, az 5. percben Szabó, majd a 9. percben Kozma talált be Adorján kapujába, ám Wishart egy emberfórt kihasználva a 10. percben szépített. A küzdelmes első harmad 15. percében Fejes visszaállította a Gyergyói HK kétgólos előnyét, ám akkor senki sem gondolta, a meccsen ez volt a hazaiak utolsó találata. A Sportklub a második játékrészben megfordította a találkozó állását, a 30. percben Biró Tamás szépített, a 34. percben Blackwater egyenlített, majd a 38. percben Combs gólja után már vezettek a kék-fehérek. Az utolsó harmadban a csíkiak akarata érvényesült, az 52. percben Loginov növelte a vendégek előnyét, az 53. és az 56. percben Combs megint bevette Cooke kapuját, így a szombati találkozóhoz hasonlóan a Sportklub vasárnap este is hétszer volt eredményes. Eredmény: Gyergyói Hoki Klub – Csíkszeredai Sportklub 3–7 (3–1,.0–3, 0–3). Az egyik fél negyedik győzelméig tartó összecsapás állása 3–1 a Sportklub javára, az ötödik találkozót kedden 18:30-tól a Vákár Lajos Műjégpályán játsszák a felek.